Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lányom tetves lett sajnos. A...

Timi20000 kérdése:

Lányom tetves lett sajnos. A petróleum hatásos a tetvek elpusztításában?

Figyelt kérdés
Mekkora az egészségügyi kockázata a használatának? A serkéket is elpusztítja? A gondom a gyógyszertári szerekkel az, hogy bármelyiket is kipróbáltuk egyik sem öli meg a serkéket, hatástalanok rájuk, hiába kerülnek több ezer ft-ba. Lányomnak derékig érő hosszú, sűrű haja van, tele serkékel, mire mindet leszedem, addigra a fele kikel...

2014. aug. 23. 15:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hallottam már róla s tudom, mennyire kétségbeesett tud lenni az ember, de én azért nem öntenék petróleumot a fejemre (azt nem is tudom, mennyire hat, elvileg elég brutális szer)... Nem tudom, hány éves a kislány és ez hogy viszonyul a szaunázáshoz, de azt többször ismételve le lehet gyilkolni a dögöket a serkékkel (magukra a tetvekre a sűrű fésű való, de a serkék, ugye, maradnak). Azért kell több alkalom, mert a fejbőr közelében nincs elég meleg, de ahogy a haj nő, a serkék is kijjebb kerülnek. Azt hiszem, rendes haj gyorsabban nő, mint ahogy a serkék kelnek, legalábbis a tapasztalat ezt mutatta, bevált a módszer, ellentétben a szerekkel.

Azt nyilván tudod, hogy az ágyneműt cserélni, forrón kismosni vagy vasalni kell... Mivel a fenti módszer nem azonnalit, többször is.

2014. aug. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Lehet kapni egy R-GO nevű tetűirtószert a patikákban. Az nagyon jó.
2014. aug. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Akármilyen szert használsz, a serket mindenképp egyenként le kell huzgalni..jó kis türelem játék..
2014. aug. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%
Régen a petróleumot használták és életben maradtak az emberek. Persze ne lélegezze be a gyerek. Kérjétek ki orvos tanácsát, hogy melyik irtószert ajánlja? Le kell vágatni egészségügyi okokból a gyerek haját.
2014. aug. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
45%
Régen más volt az emberek ellen-állóképessége is. Szerintem is csak gyógyszertári szert használjál.
2014. aug. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A lányom 11 éves. Már a saját hajamban is találtam. Magamon próbálnám ki először a petróleumos kezelést. De milyen petróleumot használjak? Van ebből többféle változat? Arra gondoltam hogy veszek a benzinkúton, ott lehet kapni és azzal próbálom. Mennyi ideig kell rajta hagyni? Fél órát? És le kell fedni a hajat pl. egy fóliával?
2014. aug. 23. 18:36
 7/13 anonim ***** válasza:
20%
jezusom a serkeket nem "oli" meg semmi, mivel azok NEM elnek !! azokat szepen turelemmel le kell huzogatni ! az mar nem tetu ! a gyogyszertari azerek 100% hatasosak! az mar Nem a tetu! huzogasd le kezzel, suru fogu fesuvel, NEHOGY itt boszorkanykonyhaba kezd...petroleum..basszus :S
2014. aug. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
De, a serkék, vagyis a peték igencsak élnek és KIKELNEK. Azért kell elpusztítani őket. Utána sem esztétikusak a hajban, de legalább nem kelnek ki s nem tragédia, ha 1-2 bent marad egy évig. A zömét azért le kell húzogatni, mert én ugyan kevés dologra mondom, hogy gáz, másokkal ellentétben, de ezernyi serkével mászkálni a hajunkban évekig számomra igencsak az.
2014. aug. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

igen, bocsánat rosszul tudtam, de a lényeg, hogy a gyógyszertári szer megöli a serkéket is a tetvekkel együtt és azokat már csak le kell huzogatni. De ha időben észreveszi az ember, hogy tetves, akkor nem lesz annyi serke a hajában. Én egy pár hónapja voltam tetves, öcsémtől kaptam el ő szerintem 1-2 hétig szaladgált tetves fejjel, mire átadta az egész családnak és mi észrevettük. Öcsém hajában rengeteg serke volt, az enyémben meg egy darab se.


22L

2014. aug. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
Nem tudom miért fikázzák itt le a petróleumot! régen is azzal kezelték a hajat,és ma is jó! a benzinkuton kapott petróleum is tökéletesen tiszta! az én lányom hajábol semilyen szerrel nem tudtam kiirtani a tetveket! aztán kapott egy petróleumos kezelést egyszer másnapra 1 darab nemvolt a fejében a serkéket lehuzkodtuk és jóccakát! egészségögyi kockázata mindennek van,de 1 szer 2 szer 10 évente észre sem veszi! mikor felnől már nemfogja elkapni ,igy gyerek korban ha 1-2 szer tetves lesz azt petróleumal,ha nincs más jó kezelni! orvosilag nem ajánlják,de nem is ellenzik! üdv
2018. szept. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!