Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lábujjam között már ilyen...

Lábujjam között már ilyen szinte fekélyes berepedés lett, mindez 2 nap alatt. Sos. Mit vegyek rá? Holnap nyaralok!

Figyelt kérdés
azt olvastam gomba, fájt, olyan mintha késsel bevágtam volna. kentem rá betadint, canestent, bepanthent, neogranormont es meg alkoholos fertotlenitot is...de nem hasznal semmi :( vasarnap nincs orvos, holnap utazok a tengerpartra :( nagyon kellemetlen es felek hogy a seb elfertozodik a homoktol/viztol
2014. aug. 24. 09:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is gomba. Vidd el a canestent magaddal és kenegesd. Egy alkalom után nem fog elmúlni. Olvasd el a betegtájékoztatót, de legalább naponta egyszer kenni kell vagy 2 hétig. Célszerübb lefekvés előtt.
2014. aug. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen, tényleg gomba lehet. Én azt olvastam, hogy sportolóknál szokott előjönni, meg azoknál, akik sokat vannak nedves cipőben. (Én is sokat voltam akkoriban vizes papucsban). Ezek a gombák nem szeretik a száraz környezetet, ezért jól töröld ki a lábujjaid között a törölközővel, ne maradjon nedves. Ha meg a Canesten nem használ, ha van a közelben ügyeletes gyógyszertár, akkor vegyél Terbisilt, annak más a hatóanyaga, talán kevesebb gomba rezisztens rá.
2014. aug. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A tengervíz szerintetek segít vagy csak ront a helyzeten?
2014. aug. 24. 12:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem fogja elmúlasztani a gombát!
2014. aug. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Természetesen kenem canestennel is.
2014. aug. 24. 13:38
 6/6 anonim ***** válasza:

A tengervíz nem fogja súlyosbítani a sebet, mert sós.

Ha édes vízbe mennél, az sokkal rosszabbat tenne.

2014. aug. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!