Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 100 Afrikai tanuló jött haza...

100 Afrikai tanuló jött haza a Szegedi egyetemre! Szerintetek valamelyik ebolás?

Figyelt kérdés

Mi lesz ha valamelyik tanuló ebolás? Elkapjuk mi is? Lehet most terjed el majd Európába is az ebola?

AZZAL NE JÖJJETEK HOGY NINCS ELLENSZER MERT A KÉT AMERIKAI TUDÓST IS MEGGYÓGYÍTOTTÁK AKIK HAZAMENTEK FERTŐZÖTTEN


2014. aug. 24. 10:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak az első 3 hétben kell vigyázni, vagyis kicsit gyakrabban fertőtleníts kezet (vegyél ilyen fertőtlenítő folyadékot vagy kendőt), ha tudod, hogy ők is megfogták a kilincset előtted. De agyon vizsgálják őket, magyon pici az esély, szerintem 0,000000001%, hogy még ha valamelyik ebolás lenne, pont te el is kapnád. És csak fogdosással terjed, levegőben nem. És pl. Nigéria is elég nagy ország, mondjuk ha itt elterjedne, hogy Pécsen van két influenzás beteg, és kimenne egy budapesti külföldre és ott mindenki rettegne tőle, hogy jujj, biztos influenzás, mert Magyarosrszágon van influenzás beteg.
2014. aug. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Hát megmondom, én is eléggé megijedtem ettől

Még pont az hiányzik, hogy behurcolják a betegséget

2014. aug. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Na meg gondolom Pécsre is érkeznek még ilyen diákok

Meg Debrecenbe

2014. aug. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2014. aug. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért, szerinted csak a SZTE-re mennek? Én Corvinusos vagyok, és nekem is van afrikai csoporttársam... az országban valószínűleg ebben a percben is vannak hazatérő afrikaiak, úgyhogy hacsak nem vonták karantén alá Közép-Afrikát, gondolom, nincs gond.
2014. aug. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Remélem nem lesz semmi komoly ebből..
2014. aug. 24. 11:05
 7/10 anonim ***** válasza:
Bennem is ma tudatosult, hogy egy hét múlva mehetek a debreceni klinikára és az is tele van fekete diákokkal... hát, nagyszerű ..eddig is sűrű volt a kezmosas...hát még ezután
2014. aug. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 B.Ági ***** válasza:
Hát bizony én is szorogok rendesen. Pécsi vagyok és az egészségem megőrzése érdekében az egyetemi uszodába /az egyetem főépületének alagsorában van az uszoda/járok rendszeresen úszni, tehát naponta találkozom az afrikai diákokkal. Arról beszélnek, hogy az ebola lappangási ideje 2-21 nap, tehát az ide visszajövő diákoknál van esélye annak, hogy hordozzák a vírust, de senki nem tudja, hogy esetleg vírushordozó vagy nem. Szóval tényjeg fokozottan kell ügyelnünk a higiéniára.
2014. aug. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó hozzászólónak igaza van. Ha figyelünk a higéniára,akkor biztos,hogy nem kapjuk el. Meg a diákokat szűrik és tesztet is töltetnek ki velük,szóval csekély az esélye annak,hogy Magyarországon is elterjed az ebola.
2014. aug. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja és B.Áginak még abban van igaza,hogy hordzohatják a vírust,de azt úgy is észrevennék.
2014. aug. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!