Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mandulagyulladas, Van okom felni?

Mandulagyulladas, Van okom felni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, oktober ota 3 fele antibiotikumot is kiszedtem mandula gyulladas vagy torokgyulladasra mar nem is tudom. A torokfajas el is mult de mintha az orrmban ereztem volna meg valami szokatlant. Most ezen a heten hetfon estefele lettem rosszul, kedden mar 39,5 os lazam volt. Este mentem keszultsegre ( hazautaztam amiatt) a keszultsegen megmutattam az akkor orvosi leletet ottani orvos a korhazba kuldott, aholantibiotikumot irtak ki, 2 adagot is egyszerre. Ott azt mondtal 10 napig ki se mozduljak pihenjek meg minden. Most van csutortok, a torkom nyeleskor meg mindig faj, mikor hogy de mintha enyhult volna picit. Lazam mar nincs, de izzadni meg izzadok. Felek hogy a nyelesi fajdalom nem fog elmullni es ki kellesz szednem a mandulamat, amitol nagyon rettegek, mert eleg sok rosszat hal meg olvas az ember. Allitolag kronikus torokgyulladasom is van mar regebb ota. Szerintetel rendbe fogok jonni? Vagy kar aggodni igy 5 bevett tabbletta utan? 500mg-ot zinnat-ot azedek ha valakinek mond ez valamit.

19/f



2014. dec. 4. 22:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha az orvos azt mondta, hogy ez minden alkalommal mandulagyulladás, akkor bizony ki kell venni őket. Biztos, hogy állítólag felnőtt korban ez rosszabbul tolerálható, mint gyerekkorban, de nyilván túlélhető. Ráadásul meglehetősen egyszerű beavatkozás. Nekem gyerekkoromban vették ki és akkoriban még antibiotikum sem létezett (közel 65 éve). A mandulagyulladás miatt én ez első osztályban 3 hónapot hiányoztam az iskolából. Nyáron kivették. A műtétre gyorsan sort kell keríteni, csak éppen akkor nem szabad gyulladt állapotúnak lenni, mert olyankor nagy a szepszis veszélye. Talán a sósvizes öblögetés is javíthat az állapoton.
2014. dec. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
7 eve nem volt semmi ehhez hasonlo betegsegem, a korhazban en is azt hittem hogy azt mondjak ki kellesz venni, de en nem engednem. Alalbol nagyon piros a torkom a kronikus betegseg miatt azaz tobb ér hyezkedik ott el vagy mit tudom én, aztan nem akarom hogy elvérezzek a mutoasztalon vagy kesobbiekben legyen ebbol komplikacio. Max akkor vetnem ala magam a mutetnek ha a vilag legjobb orvosai lennenek ott, es ejjel nappal megfigyelnenek 1 heten at. Tudom tulzas ez de en felek nagyon a halaltol, egesz eletem soran emberek halltak meg korulottem de 19 evesen meg nincs itt az ideje
2014. dec. 4. 22:21
 3/3 A kérdező kommentje:
Elotte amikor 3 fele antibiotikumot is beszedtem az torokfajasra lett kiirva meg az orr izem piros volt, szoval lehet akkor nem a mandulamma volt gond, aztan 3 het utan sok utazas egyebek miatt nem birt kigyogyulni lehet atterjedt a mandulamra szoval igy sajat magam biztatva csak nem olyan rossz a helyzet nem?
2014. dec. 4. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!