Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek is attól lehet...

Szerintetek is attól lehet erős az immunrendszerem, mert igénytelen vagyok?

Figyelt kérdés
gyerekkoromban allergiás voltam mindenre. anyám mindennap pucolta a házat, állandóan takarított, meg fürdetett, sikált engem is állandóan. már a farmer nadrágokat is egy mosás után kimosta, az ágyat is pár naponta áthúzta. macskára is allergiás voltam, aztán lett cicám és egyből elmúlt az allergiám. megmondom őszintén hetente mosok hajat, wc-zés után nem mindig mosom meg a kezem, a kajákat se nagyon szoktam lemosni (pl zöldség, gyümölcs), mindennap fürdök, de az sem zavar, ha nem tudok 2 napig,ha leszállok a buszról és hazamegyek sem mosom meg a kezem a szobámban takarítani is jó, ha havonta takarítok, felmosni is jó ha hetente egyszer felmosok, nem szoktam nagy takarítást csinálni, csak ahol a papok látják. sosem vagyok beteg, semmi bajom nincs, szerintetek köze lehet ennek ahhoz hogy nem nagyon érdekelnek az ilyesmik?
2014. dec. 16. 14:02
 1/2 anonim ***** válasza:
A túl sok higiénia gyerekkorban valóban gyengíti az immunrendszert, mert nem alakul ki védettség bizonyos bacik ellen. Amit te csinálsz, pl. nem mosod meg a kezed wc után, semmi köze ehhez. Eddig csak mázlid volt, hogy nem kaptál el valamit. A buszon vagy a wc-n nem csak kis bacik, hanem fertőzések, gombák is tanyázhatnak, amiket nem tud kivédeni egy erős immunrendszer sem.
2014. dec. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem attól erős. Felnőttél, erősebb az immunrendszered, ennyi. Engem meg pont, hogy elhanyagoltak, mégis mindenre allergiás voltam, most pedig rendet és tisztaságot tartok, és szinte sosem vagyok beteg. Az allergiám is sokat enyhült, az ekcémám teljesen elmúlt. Nincs összefüggés.
2014. dec. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!