Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Normális, hogy 9. napja, erős...

Normális, hogy 9. napja, erős lázcsillapító mellett is még mindig lázas vagyok?

Figyelt kérdés

9 napja vagyok lázas, ebből az első 6 napban 39-40-41 fokos lázam volt napi 3x1 Panalgorin és Neo citran mellett is, az ég világon semmi sem vitte le a lázamat. 3 napja indultam javulásnak, de ez a 9. nap, és még mindig lázas vagyok 3x1 Panalogrin mellett, de már csak 37,8-38 körül van a lázam. Temészetesen voltam orvosnál, 2-szer is, egyszer 3 nap után az ügyeleten, ahol megállapították, hogy influenzás vagyok, utána a saját orvosomnál is kedden, aki már azt is megállapította, hogy szövődményként tüdőgyulladást kaptam (erre kaptam plusz gyógyszereket).

Mennyi idő, míg ezekből kilábal az ember? Normális, hogy 9 napja lázas vagyok viszonylag erős lázcsillapító mellett is?

Amúgy javulok picit, de csiga lassan...eddig a poharat nem bírtam a számhoz emelni, annyira gyenge voltam, most már azért 15-20 percet elsétálgatok. De meddig tart még ez az egész? Normális ütemben gyógyulok vagy lassan?

28N



2015. jan. 2. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:

a tüdőgyulladásánál belefér, két hétig tart, egy hétig a lázas állapot átlagosan ha beszeded az antibiotikumot.

viszont ha egy tüdőgyulladás ennyire földhöz vág akkor az életmódban is kell lennie hibának.

tessék több vitamint szedni, a C vitamin látványosan használni szokott. 500 mg egy nap, és jobban leszel.

szedhetsz többet is.

2015. jan. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, 1000 mg-ot szedek most, igaz, a betegség előtt nem szedtem külön C vitamint.
2015. jan. 2. 22:33
 3/4 anonim ***** válasza:

nálunk is végigsöpört egy vírus, mi ketten a lányommal szedtük a C vitamint, de a párom nem szedett semmit belőle.

mi kis orrfújással átvészeltük, őneki 40 fokos láza volt napokig.

látványos különbség.

2015. jan. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én a második köhintésemtől szedtem az 1000-es c vitamint, majd amikor rosszabbul voltam orvosi javaslatra 2-3000-et is naponta. Azt mondta ez jó "sokk" a szervezetnek a fölösleg, meg úgy is kiürül.

Ha jó sokk, ha nem, felőlem akár cukorka is lehetett volna.

Én egyébként viszonylag egészséges életmódot folytatok, de engem is földhöz vágott a tüdőgyulladás. Egy hétig lázzal kelni és feküdni teljesen leszívja az embert, tenyérnyi folt volt a tüdőmön, a csúcsponton attól is ziláltam, ha a wc-ig el kellett mennem.

Nem kellene becsmérelni senkit szerintem. Betegség és betegség között is van különbség. Van olyan ismerősöm, aki enyhe tüdőgyulladást szinte náthaként élt meg, én fulladtam, tényleg kifeküdtem két hétre és van aki belehal. Egyén és betegségfüggő is igen nagy fokban, hogy ki hogy viseli.


A én dokim azt mondta folyamatos lázmérés és 38 fölé ne engedjem menni a lázam.

2015. jan. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!