Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A human-papilloma virusra...

A human-papilloma virusra milyen kezelesek van? (bovebben lennebb)

Figyelt kérdés

Tegnap vettem eszre, hogy a nemi szervemen van egy szemolcs, s a vegbelemnel is egy... Csinaltattam ezen a heten hetfon rakszuro tesztet, a Papanicolau tesztet.

Ez ki fogja mutatni a virust? Tegnap utott ki, viszont gondolom kimutassa, mert akkor meg benne volt a szervezetembe.. 12.-en kell menjek az eredmeny utan, viszont aggodom, szerintem jobb lenne minnel hamarabb kezelni.. el kene menjek mar hetfon a nogyogyaszhoz? Vagy varjam meg 12.-et? S milyen kezelesi modszerek vannak e virusra??



#kezelés #nőgyogyasz #human-papilloma virus #rakszuro vizsgalat
2015. jan. 3. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:

nem tudom, mi az a teszt, én hpv teszten voltam.

kimutatott valamit, de azt mondta a doki, hogy ez nem a veszélyes fajtája a vírusnak, és max. fél év után elmúlik magától.

meg kell látnod az eredményt, hogy a vírus melyik mutációja van nálad. ha a veszélyesebb, azt is csak úgy kezelik, hogy leműtik a kinövéseket.

(tudtommal). mivel vírusokat nem nagyon lehet kezelni sajnos, csak az immunrendszer tudja.

és a másik, hogy azt kell fokozottan figyelni, hogy nehogy rákot okozzon. bizonyos fajtái okozzák a rákot.

2015. jan. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

a Papanicolau teszt rakszuresre valo.


En is erre gondoltam, hogy meg kene varnom az eredmenyt.. De lehet, hogy egy het mulva rosszabb lesz, s lehet hogy mar keso lesz? Ezert gondoltam, hogy hetfon megprobaljak elmenni a nogyogyaszhoz.. Vagy hivjam fel es kerdezzem meg?


Amugy olvastam egy helyt, hogy az ilyen szemolcsok nem rakosak, vagyis nem veszelyesek.. Ez igaz lehet?

2015. jan. 3. 18:03
 3/5 anonim ***** válasza:

1. Sajnos gyógyító jellegű kezelés jelenleg nem létezik a Human Papillóma Vírusra (HPV). Ez azt jelenti, hogy a saját immunrendszerednek kell megküzdenie a vírussal, a leggyakrabban esetben sikeresen meg is küzd vele és a betegség elmúlik.


2. A Papanicolau-teszt (=Pap-teszt=méhszájkenet) a méhszájon levő esetleges sebeket és/vagy abnormális sejteket tudja kimutatni, amiket okozHAT a HPV vírus is.


3. A HPV vírusok csak néhány fajtája agresszív, ezek sajnos növekedő szemölcsöket vagy rákos megbetegedést okozhatnak, de semmiképpen sem néhány nap vagy hét alatt. Nyugodtan várd meg a 12-ét.


4. Ha tudni akarod, hogy az a HPV vírus, amivel megfertőződtél, agressív típusú-e, akkor ahhoz külön vizsgálat kell (ún. PCR vizsgálat). Ez egy fizetős vizsgálat, általában magánrendelőkben végzik. Ehhez a mintavétel ugyanúgy meg, mint a Pap-tesztnél.



Sok szerencsét.

2015. jan. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Rendben. Koszi a valaszod :)


Hat remelem nem lesz rosszab egy het alatt...


Amugy olvastam, hogy az ilyen szemolcsoket lehet kezelni kremmel, vagy ugy hogy leegetik folyekony nitrgennel.. Azt hany alkalommal csinaljak, hogy eltunjon a szemolcs?

2015. jan. 4. 15:49
 5/5 A kérdező kommentje:

kerdes.. hogy e szomeolcsok megjelnhetnek mashol is?? :(


Epp most vettem eszre, hogy bal oldalt a nyakamon is van egy kicsit nagyobb.. vagy az valyon mas lehet?

2015. jan. 4. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!