Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Létezik, hogy valaki tünetment...

Létezik, hogy valaki tünetmentesen bárányhimlős legyen? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A minap olvastam egy elkeseredett anyáról, kinek harmadik gyermeke súlyos hallási és látási problémákkal született. Az okot arra próbálja visszavezetni, hogy terhessége első harmadában két nagyobbik gyermeke megfertőzödött a bárányhimlőben és ő sem volt még himlős. Ő nem is kapta el, állítja, mert tünete nem volt semmi, de a babájának betegségét csak erre tudja visszavezetni, mivel ez köztudottan okozhatta a fogyatékosságot a terhesség korai szakaszában. Csak azért kérdezem, hogy létezik-e ilyen, mert én is babát várok, még nem voltam bhimlús, mint most kiderült és elképzelhető, hogy megfertőződtem, bár én már a 32. hetet töltöttem, de ettől függetlenül kissé aggódom :(
2010. febr. 9. 22:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nagyon ritka. Valamennyi tünetnek csak lenni kell, egy-két pötty, láz, fáradtság... Nekem is nagyon enyhe volt, gyerekkoromban, egy szem pötty volt a kézfejemen. Persze azért lázas is voltam.
2010. febr. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: bocsi, csak most jutott eszembe, hogy elvileg lehet ellenanyagot keresni a vérben, vagy nem tudom, én utánaérdeklődnék a helyedben a dokinál. Mikor fertőződhettél meg? Az UH-n szerintem már kiderült volna, ha rendellenessége van a babának. Nyugi! Én az orvostól megkérdezném, hogy lehet ellenanyagot kerestetni a vérképben....
2010. febr. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
szia, köszönöm. Ha meg is fertőződtem, még lappangási időben lehetek, talán 16. napon a 21 ből:(
2010. febr. 10. 10:12
 4/6 anonim ***** válasza:
Találkoztál valakivel, akitől elkaphattad?
2010. febr. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
igen, igazából egy héttel a találkozásunk után pöttyöződött ki a kisfiú, de a testvére már fertőzött volt, de ő nem volt otthon. Azt nem tudom, hogy lappangási időben is fertőz-e és használati tárgyak útján, vagy ha nem szellőztettek, a már beteg gyerektől is fertőződhettem, attól függetlenül, hogy nem volt otthon...? Gyakorlatilag nagy az esélye a megfertőzésnek... A kisfiú is akkorákat tüsszentett, kb 3-at, hogy a könyvet beterítette, amit olvasgatott. Mindenütt azt olvasom, kipöttyőződés előtt pár nappal fertőz (esetünkben 7 nap volt), de a már fertőző testvére miatt is gondolom, hogy azért lehetett a levegőben vagy a játékokon a fertőző vírus.
2010. febr. 10. 13:31
 6/6 anonim válasza:

Sziasztok!

tudom már régi a kérdés, csak egy kommentet úgy gondolom megér édesanyám esete. Ő 82-ben volt rubeolás, úgy, hogy nem tudott róla. A bátyám kapta el, és kétségbeesve szaladgált, hogy vajon nekem lehet-e bármi bajom (akkor volt velem terhes) Tünetmentesen volt rubeolás és a vérképéből kimutatták, hogy csak volt. Pedig a rubeola egy kicsit durvább himlő, tudtommal, mint a bárányhimlő.

2011. jún. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!