Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha az antibiotikumot injekciób...

Ha az antibiotikumot injekcióba kapom meg, akkor az esetleges mellékhatások ugyanúgy bekövetkezhetnek, vagy nem?

Figyelt kérdés

Pl ha valakinek hasmenése van az antibiotikumtól, és ezért injekcióba kéri, akkor az injekció után nem lesz hasmenése, mivel az antibiotikum kikerülte az emésztőszervrendszerét?


Én magam nem tudom, hogy ez hogy működik, de ezt hallottam valakitől. Igaz lehet-e?


2015. febr. 4. 17:56
 1/2 anonim ***** válasza:
A hatoanyag ugyanaz,tehat elvileg igen
2015. febr. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Az antibiotikum a szervezetben található jótékony hatású baktériumokat is pusztítja, nemcsak a kórokozókat. A bélflórás baktériumok pusztulásának hatására egy bizonyos C. difficile nevű baktérium kezd elszaporodni - mely bizonyos mennyiségben szintén a szervezetben él - és kóros folyamatokat indít el, aminek a fő tünete a hasmenés. Ebből a szempontból tehát teljesen lényegtelen, hogy vénásan vagy szájon át történik a gyógyszer adagolása.
2015. febr. 23. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!