Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A szivarozás mennyivel növeli...

A szivarozás mennyivel növeli az esetlegesen szájon át is, de egyébként csak vér útján fertőző betegségekkel való fertőződés esélyét? Előfordulhat így gyógyíthatatlan betegséggel fertőződés.

Figyelt kérdés

Egy nagy társaságban voltam, ahol nem ismertem mindenkit. Körbement egy-két szivar, és hát eléggé "el voltak ázva", amire hozzám elértek.

Eléggé kimarta a füst a számat. Nem tudom, hogy ez belefér-e a mikroszkópikus sebek kategóriájába.


2010. febr. 10. 08:56
 1/3 anonim ***** válasza:

"belefér-e a mikroszkópikus sebek kategóriájába."


Belefér az még másba is! Szinte hihetetlen hogy ilyet csinálnak manapság.Van aki semmiből nem tanul?

2010. febr. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
szerintem komolyabb fetőzéseket nem lehet így elkapni - elég kicsi a valószínűsége. max. egy-két afta, szájpenész, ilyenek. (elég sokat dohányoztam régebb, a kollégiumban többször alkalmaztuk ezt a megoldást a cigi spórlásra)
2010. febr. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Akkor azok nem voltak valami jo szivarosok, mivel az elsö szabaly az, hogy a szivart sosem szabad közvetlenül a szäjba venni, hanem a ajkak köze kell rakni, es ugy szivni... es ami a fertözest illeti, mäsnak a szivaräba nem igazän szivnek bele...
2011. márc. 19. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!