Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Immunrendszer, fertőzések

A kérdés

Hepatitis B lehetséges?

Hepatitis B antigén pozitiv lett, de azt mondták, hogy nem hiszik hogy baj lehet, mert a máj eredményeim jók lettek. decemberben volt vérvételem, most vettek ujra vért, ami két hét múlva lesz eredmény. Igy is lehet hepatitisem ??

Keress kérdéseket hasonló témákban: Hepatitis, fertőzés, máj, betegség, vírus

2015. márc. 4. 12:25  Privát üzenet  

A válaszok
Több eset lehetséges. Lehet, hogy csak álpozitív az eredmény (fals pozitívnak is mondják, a mérési hiba tartománya miatt). Lehet, hogy megfertőződtél, de a szervezeted ellenanyagot (antitest) még nem termelt és a májsejtjeid sem pusztultak és az s lehetséges, hogy te egy olyan "hordozó" vagy, akiben jelen van ugyan a vírusrészecske, de nem tud betegséget okozni, viszont a te a véreddel átvihető más emberbe.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont 2015. márc. 4. 12:52 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

értem, köszi,, de amit kaptam 2008ban két oltást az nem használ semmit??? bár úgy olvastam 3 kellett volna, de én suliban csak 2őt kaptam :)

# 2/9Időpont 2015. márc. 4. 12:57 Privát üzenet
Én ugyanígy jártam, csak Hepa c-vel antitestet hordozok, nincs bajom, de azóta vért nem adhatok.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/9Időpont 2015. márc. 4. 12:58 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

és akkor a partneremnek is mennie kell vizsgálatra?? vagy most hogy müködik ez ha kiderül h tényleg bennem van??

# 4/9Időpont 2015. márc. 4. 13:16 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Én vért egyébkénts se adok, mert nekem se sok van :D vérszegény vagyokk kicsit :)

# 5/9Időpont 2015. márc. 4. 13:22 Privát üzenet

Igen, a partnered is mindenképpen menjen el vizsgálatra, függetlenül a te véreredménytől.

A HepB nemi úton (is) terjed, mindenképpen vizsgáltassa ki magát!

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont 2015. márc. 4. 16:55 Privát üzenet
Miért ne lenne lehetséges?

A válaszíró 22%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/9Időpont 2015. márc. 20. 17:19 Privát üzenet
Reméljük, álpozitív volt az első vizsgálat, időnként előfordul, különösen várandósoknál. De ha nem, ha másodszorra is pozitív, akkor tünetmentes hordozó lehetsz. Valószínűleg már a hepatitis B oltás előtt fertőződtél, úgy meg nem tud megvédeni az oltás. Ebben az esetben feltétlenül vizsgáltasd meg a partneredet, hogy védett-e!

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/9Időpont 2015. márc. 21. 21:45 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Negativ lett a megerősitő vizsgálat :D tökjóóó, de akkor miért voltam pozitiv elsőre??? na mindegy.

# 9/9Időpont 2015. márc. 31. 09:59 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Lehetséges, hogy hív fertőzött vagyok? 20/L
Lehetséges hogy ''megégett'' a bőröm láz alatt?
Elkaphatok valakitől úgy Hepatitis C-t hogy olyan ételbe ettem bele amelybe előzőleg már ő is beleevett?
Az lehetséges, hogy vírusos torokgyulladás okozza a közel 40 fokos lázam miközben nem is fáj a torkom?
Lehetséges, hogy lisztérzékenység?
Hogy lehetséges hogy még soha nem voltam lázas? Kétoldali tüdőgyulladást átvészeltem 3 évesen láz nélkül

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Immunrendszer, fertőzések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!