Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Fiatal felnőttek, nektek...

Fiatal felnőttek, nektek látszik a karotokon a BCG oltás helye? Lehetséges, hogy ha nem látszik, akkor, , nem fogant meg" az oltás amit gyerekkoromban kaptam?

Figyelt kérdés

Ugye kapjuk ezt az oltást életünk első pár hetében és ha az immunizálás sikeres volt, a helye meggyűlik, kifakad. Elméletileg ennek a helye van felnőttkorban mindenkinek a karján. No hát nekem nincs és gyerekkoromban sem volt ilyen a karomon. Elméletileg, ha az immunizálás nem sikerül, azaz nem lesz heg az oltás után, akkor 6 hónaposan emlékeztetőt adnak.


Anyám nem emlékszik hogy nekem lett volna ilyen kifakadó-heges következménye az oltásnak, de arra sem, hogy újraoltottak-e 6 hónaposan. (De gondolom az újraoltás helyének akkor ott kellene lennie.) Az oltási könyvemet szintén nem tudja, hogy hol van (nekem halvány emlékem van róla, hogy általános suliba bekérték de onnan nem kaptuk vissza).

Érdemes ennek a védőnőnél utánanéznem nyilvántartásban? Lehet hogy a munkám szempontjából érdemes lenne, tehát nem csak a gyermeki kíváncsiság vezérel.



2015. máj. 21. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:
én úgy emlékeztem hogy rajtam nincs de megnéztem és halványan látszik a bal vállamon
2015. máj. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Ugye kapjuk ezt az oltást életünk első pár hetében és ha az immunizálás sikeres volt, a helye meggyűlik, kifakad."


Nem feltétlenül. A mellékhatások jelentkezése és az immunizáció összefügg, de nem ilyen egyértelmű 1-1-hez. Amúgy amennyire utánanéztem max. 80%-ban ad védettséget (nem mellékhatást). Mivel a közösség védelme is érvényesül és nem csak az egyéni számít.


"However, the level of protection against pulmonary TB provided by BCG vaccination has been highly variable in different controlled trials around the world, ranging from 0 to 80% [2–4]. Three main hypotheses have been proposed to explain this variable efficacy."

[link]

2015. máj. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Nekem van hegem, eléggé látható is. Ezen kívül van a hónaljamon is.

Az én esetemben túl nagy volt a befecskendezett mennyiség.


[link]

2015. máj. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy az immunrendszered gyengébb választ adott a BCG-re, de ez a legtöbb embernél nem gond, elsősorban a nyájimmunitás miatt, másrészt pedig, ha normális életkörülmények között élsz (nem vagy hajléktalan, nem putriban laksz, és nem is mászkálsz ilyen szerencsétlen emberek között, stb akkor elég kicsi esélyed van rá, hogy TBC-s leszel.
2015. máj. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ha olyan laborban dolgoznék, ahol szűrnek tbc-re, akkor van rá lehetőség, hogy titert nézzenek és szükség esetén újraoltsanak? Vagy ezt nekem kell külön intézni?

A hepatitis B titer pl. kötelező volt a szakdolgozó helyemen a vérminták miatt de azt ott helyben csinálták.

2015. máj. 29. 18:07
 6/6 anonim válasza:
Nekem sem latszik a helye.24eves vagyok elegge zavar.az oltasi konyvem nekem sincs meg
2016. márc. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!