Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nyirokcsomó gyulladás, hiv...

Nyirokcsomó gyulladás, hiv fertőzés?

Figyelt kérdés

Kb 25 nappal ezelőtt lefeküdtem egy sráccal, már régebb óta ismerjük egymást, és nem védekeztünk. 3hétre rá a lágyéki nyirokcsomóim megdagadtak. Arra lennék kíváncsi, hogy hiv fertőzés esetén melyik nyirokcsomók dagadnak meg? Az aids stádiumra olvastam, hogy a lágyéki nyirokcsomókon kívül legalább két területen dagadnak még meg. A fertőzés utáni akut szakaszról nem igazán találtam konkrét infókat, egy két helyen írják, hogy a nyaki nyirokcsomók dagadnak meg ilyenkor, illetve egy másik oldalon azt írták, hogy az összes nyirokcsomó megduzzad ilyenkor.

Kifejezetten a lágyéki nyirokcsomók megnagyobbodására a szifiliszt, illetve a chlamydiat találtam. Ebben is lehet valami mert az eset után kb 1,5 hétig szúró, csípő vizeletem volt. Illetve a bal combom felső részében egy ín szerű valami egy vonalban eléggé fáj, lehet ennek a húzódása, gyulladása okozza a nyirokcsomók megnagyobbodását?

1,5 cm-nél nem nagyobbak, és mindkét oldalon jelen vannak, de a bal lábamban érzékenyebbek. Szűrésre még nem tudok a héten elmenni.



2015. máj. 25. 09:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Std centrumba menj és ne csak hiv-re teszteltess! Amúgy is 6 hét utan érdemes csak hiv tesztet csináltatni.
2015. máj. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Inkább monomukleózis lesz az, már ha egyáltalán ennek a panaszodnak bármi köze van az aktushoz. Konzultáltál a fiúval? Neki milyen panasza van?

Mikor volt szűrésen? Volt valaha szexuális partnere előtted?

2015. máj. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A mononucleusishoz nem társul láz? Mert nem vagyok belázasodva. Igen, beszéltem vele. Biztos benne, hogy nincs semmi baja. Azt mondja csak néha alkalmizott és akkor is védekezett, de nem tudom mennyire higyjek neki.... Korábban volt utána torokgyulladásom is. Szerinte csak túlságosan ráparázok és ez váltja ki a tüneteket. (a csipős vizelést nem mondtam neki)amúgy még nem volt teszten.
2015. máj. 25. 09:35
 4/17 anonim ***** válasza:

"Biztos benne, hogy nincs semmi baja."


Nézd, nekem is ezt mondta az exem, és amikor a 2. tőle kapott nemi betegséget is diagnosztizálták nálam, és akkor sem volt hajlandó orvoshoz jönni, akkor kaptam agyfszt.

Egy évvel később, a szüleink nyomására árulta el, hogy soha az életben semmiféle std-vizsgálaton nem volt! Így pedig honnan tudhatná, hogy van-e fertőző betegsége??

Ugyhogy most ezt a weboldalt írom:

stdinfo.hupont.hu.

2015. máj. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

"Azt mondja csak néha alkalmizott és akkor is védekezett"


És még hülye is.

Védekezés mellett is el lehet kapni minimum 5-6 fajta nemi betegséget.

- Helyes óvszerhasználat mellett is terjedő nemi betegségek: www.kamaszpanasz.hu/hirek/betegsegek/2272/mi-ellen-nem-ved-az-ovszer [link]


- Kockázatos nemi partner: akinek egy éven belül legalább 3 partnere volt, illetve óvszer nélküli együttléte volt. A szűrés nem ad elegendő infót erről hamar, mert sok betegségnek hosszú a lappangási ideje (a kórokozó jelenléte hónapok múltán, akár csak a fertőzés után 1 év múlva mutatható ki).


Read more: [link]

2015. máj. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés.... A hiv fertőzés akut szakaszában a tünetek egyszerre jelentkeznek vagy egymás után is jelentkezhetnek? Úgy értem, hogy a fertőzés utáni időszakban a 2.-6. hét között, ha tünetek vannak akkor az mind pl a 2.-4. hét között jelentkeznek vagy pl, két hétig egy tünet, utána váltja egy másik?
2015. máj. 25. 09:44
 7/17 anonim ***** válasza:

A CMV-t, EBV-t, amire Nálad gyanakszom, pedig nyállal lehet elkapni.

Ennyit a haverodról...

2015. máj. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom szerencsére.
2015. máj. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Most jelenleg főleg a hiv miatt aggódok, a többit azért eléggé jól lehet kezelni.
2015. máj. 25. 09:46
 10/17 A kérdező kommentje:
Inkább lenne felőlem CMV vagy EBV, csak hiv ne legyen....
2015. máj. 25. 09:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!