Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hepatitis c-s beteg vére...

Hepatitis c-s beteg vére ráfolyt a kezemre, mennyi az esélye a fertőzésnek?

Figyelt kérdés
Az incidens után azonnal lemostam, lefertotlenitettem a kezem, nincs rajta látható hám sérülés.
2015. jún. 14. 01:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%-osan még így sem jelenthető ki, hogy nem lettél fertőzött. Potenciálisan persze sokkal kisebb az esélye, hiszen fertőtlenítetted a felülelet, de ígyis nagy kockázat van rá, hogy a vírus bejutott a szervezetedbe. Amint tudsz, azonnal menj el egy kivizsgálásra, mert ez nem gyerekjáték!
2015. jún. 14. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vizsgáltasd ki magad, de ne aggódj túlságosan, ép bőr és fertőzött vér érintkezése esetén még egyetlen dokumentált fertőzés sem fordult elő soha.


A Hepatitis C-vel való fertőződés esélye egyébként kockázatos érintkezés esetén is csak 7%, szóval ha lefekszel egy hepatitises beteggel, vagy közös tűt használsz vele, még akkor is csak kb. 14 esetből egyszer fertőződsz meg.

2015. jún. 14. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Meg amúgy, amennyiben olyan helyzetbe kerülsz, hogy összevérezheted a kezed, használj gumikesztyűt! (persze ez mondjuk egy járókelő esetén baleset során nem alkalmazható, tudom). De minden egyéb esetben gumikesztyű MINDIG kell, ha vérző sebet látsz el. A saját, és a "páciens" érdekében is!
2015. jún. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Dilettáns döggomba ***** válasza:
A bőröd ép, szerintem kb. 0 az esély. Édesanyám vírushordozó, így lett velem terhes (meg a testvéremmel), és egyikünk sem az.
2015. jún. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utána olvastam, ha épbőrrel érintkezik a fertőzött vér, szinte 0% esélye van a vírus bejutásának.
2015. jún. 14. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!