Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Torokfájásra, orrdugulásra...

Torokfájásra, orrdugulásra milyen házi praktikákat ismertek?

Figyelt kérdés
2010. márc. 9. 15:34
 1/10 anonim válasza:
torokfájásra méz de az orrdugulásra semmit.
2010. márc. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Orrdugulásra: kamillás gőzölés.
2010. márc. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Torokfájásra jó a kakukkfű és utifű 1-1 arányú keverékéből készült tea,amivel előbb gargalizálni kell,utána lenyelni.A propolisz és a méz is jó,orrdugulásra a kamillás gőzölést ajánlanám én is.
2010. márc. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Torokfájásra jó az is ha egy gerezd fokhagymát belereszelsz egy kisebb pohár mézbe, és mindennap abból eszegetsz. Ízre hát ....de a fokhagyma vírus-ölő, és ennél fogva még hatásosabb. Nekem a torkfájásra az is jó volt, hogy kamillás gőzölés után egy tiszta konyharuhát benedvesítettem a kamilla teával, és melegen(nem forrón) a nyakam köré tekertem kb fél órára.(eköré meg sálként egy száraz törölközőt).Másnap reggelre nem fájt a torkom.Remélem, ettől :D
2010. márc. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Nálam a torokfájásra az akácméz sokat segített. Az orrdugulásra pedig az úgynevezett ,,nózi" inhaláló, amit megfázás, nátha esetén az orron keresztűl belélegezni. Az utóbbit a gyógyszertárban vásároltam meg kb. 200 Ft-os áron.
2010. márc. 14. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A meghűléses megbetegedéseknek van egy folyamata. Azt csak enyhíteni lehet.

Ha az egyik orrlyukad dugul be, az ellenkező oldalra feküdj, 1-2 perc múlva elmúlik. A náthát enyhíteni lehet a hideg vízzel való öblítéssel, vagyis hideg víz alatt fújd és öblítsd az orrod. Enyhíti még a náthát az is, ha lila hagymát eszel rágcsálsz csak úgy natúr. Saját tapasztalat, hogy ha reggel kezdődik az orrfolyás, délutánra híre-hamva sincs. Erős torokfájásra javasolom a Strepstils nevű szopogatós tablettát, és a langyos vizes dunsztos borogatást a nyakadra.

2010. márc. 14. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
a hagymateát
2010. márc. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Orrdugulásra nekem nagyon bevált az eukaliptusz illó olaj, egy papir zsepire csöpögtetek 1-2 cseppet és az orromon át belélegzem. Pillanatok alatt kidugitja az orrot és a fejfájást is elmulasztja.
2010. márc. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Ordugulás: kamillagőz, eukaliptusz jó rá, nekem egy fuimare nevű tengervizet tartalmazó orrspré szokott segíteni.

Torokfájás: Kamilla, Borsmenta, Hársfa, Kakukkfűtea, bármilyen méz, nekem anyu olyat szokott csinálni, hogy 1 fél vöröshagymát pár kanál cukorral leönti, másnap a levet megitatja velem(a hagymát egyáltalán nem lehet érezni!) ez segít, a másik ami segített az a feketeretek, anya kibelezte, így egy öblös üreg lett benne, beleöntött mézet, majd alá tett egy tálat és hagyta pár órát állni, majd a mézet kell megenni belőle. Tuti a hatás!

2010. márc. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

torokfájásra fahéjas méz,1 ek mézhez 1 mokkáskanál fahéj,nagyon jó, mindkettőnek van vírus és baktériumölő hatása,ebben a kombinációban kihozzák egymásból a legtöbbet.

Szintén "mézes" dolog:propoliszt(egy késhegynyit)le kell önteni 1 dl.házipálinkával,kb 4 nap alatt készül el, érdemes még a náthaszezon előtt elkészíteni,ha szükség lesz rá, egy-egy mokkacukorra annyit csepegtetsz, amennyitől jól átitatódik, és el lehet szopogatni.Nem romlik meg,évekig jó a maradék és hűtőbe sem kell rakni.Ezeket a praktikákat mindig étkezés után kell alkalmazni és utána sem enni, sem inni nem célszerű, mert ezek helyileg hatnak, és ha utána leöblítjük, akkor a gyomrunkban már nem sokat ér.

orrdugulás? Vietnami balzsam(kámforos) az orrnyíláshoz kencézve.Tuti!

2010. márc. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!