Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az AIDS elkapás után mennyivel...

Az AIDS elkapás után mennyivel mutatható ki?

Figyelt kérdés
És elkapható e ha megvágtam magam apám borotvájával,aki kb 2 napja borotválkozott?Vagy elpusztult?(Ha esetleg fertőzött)
2008. szept. 10. 09:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
14%

ennyi ideig nem marag meg szabad levegőn a vírus.

valójában a HIV vírus egy eléggé "gagyi", allig ellenálló vírus, csak azért okoz ennyi gondot, mert az immunrendszert támadja. Valójában nem is magába a vírusba hal bele az ember, hanem abba, hogy leáll az immunrendszere és más, egyébként teljesen ártalmatlan betegségek kezdenek tombolni.


a kimutatáshoz legalább 4, de inkább 12 hét kell.

2008. szept. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
28%

El kell telnie néhány hónapnak, hogy biztosan kimutatható legyen. De. Egyrészt pici az esély, hogy az apád HIV-fertőzött legyen. Másrészt meg ha 2 napja borotválkozott utoljára, akkor már minden HIV-vírus elpusztult rajta (már ha volt rajta egyáltalán, mert ahhoz neki is meg kellett vágnia magát).

De nemrég volt egy majdnem ugyanilyen kérdés...

2008. szept. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
30%

Sokmindentöl függ,de én Régebben jàrtam egy csportoràra,ahol ez a téma volt,és akàr 2 évig is ellehet a virus ugy a testedben,hogy seMMIi nem mutatja ki,csak utàna.

hA ÉRDEKEL EZ A TÉMA IRD BE A KERESÖBE,SOK HASZNOS OLDALT LEHET TALÀLNI!

2008. szept. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%
meg ha elkaptad, akkor utána pár héten belül influenzaszerű tüneteid lehetnek
2008. szept. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ok,köszi,énis kizártnak tartom hogy apám megvágta magát meg azt is hogy aidses,csak azért kicsit félek
2008. szept. 10. 09:55
 6/15 anonim ***** válasza:
69%

NEM értem,miért irjàk itt az emberek hogy nem kaphatta el az apjàtol????????

Itt mindenki olyan megabiztos vàlaszt ad hogy néha azt hiszem orvosok dolgoznak itt.

Elöször is a hiv és az aids nem egyforma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ahiv fertözésre még lehet gyogyszeres kezelést kapni,de az Aids ennél sulyosabb!!!!!!!!!!!!!!

Igenis ellehet kapni közös borotva hasznàlattal,vér utjàn,szexuàlis uton,fecskendös tü,stb...........Van sok hely ahol szürést végeznek,névtelenül.Nos nem azonnal lesz kimutathato.

Ez függ a te immunrendszeredtöl is.

Akàr néhàny honap,de akàr 2 évig is bujhat benned a virus,hogy nm tudsz rola!

Nem szeretnélek elkeseriteni.

Lehet szerencséd volt,de kérlek ne légy biztos magadban,mert idegenek azt irjàk-(tisztelet a kivételnek)

hogy nincs semmi bajod stb.....

Csinàlj tesztet,vagy beszélj egy orvossal!!!!!!!!!!!!

Persze biztos vagy benne hogy apàd AIDS-es????

nos a keresöbe sok hasznos info van!

EGészséget kivànok neked!

2008. szept. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%

Az előttem hozzászóló jár legközelebb az igazsághoz. Igenis egy borotvával megfertőzheted magad, ha a borotválkozó HIV fertőzött. Emiatt tiltották be a borbélyoknak, fodrászoknak a hagyományos borotva használatát, és már csak elekrtomosat lehet használni. Bár hallom ezt sok fodrász nem tartja be. Persze nemcsak a HIV-től kell félni, hiszen azzal, korán elkezdve a kezelését, 20-30 évig is lehet élni. Míg egy hepatitis C miatt hamarabb kialakulHAT májrák. De nem ez a téma, szóval igen, HA édesapád HIV+, és HA elvágta magát, akkor elkaphattad. 4 éve voltam HIV teszten, akkor a "feltételezett" megfertőződéstől számított 6 hét után kellett mennem, szerintem azóta már nem az ELISA teszt van, hanem jobb, modernebb. Maga a teszt úgy működik, hogy ha HIV vírus jut a szervezetedbe, a szervezeted ellenanyagot kezd termelni, és a teszt arra szolgál hogy az ellenanyagot mutatja ki, ezzel bizonyítva hogy a vírus a szervezetedben van. Nem mindenkinél alakulnak ki influenzaszerű tünetek, valaki korábban írta itt.

. A HIV vírussal élve alakul ki a későbbiekben az AIDS. De ez tényleg a betegség lefolyásának a végén történik.


Azért nem kell annyira izgulni, várj pár hetet és menj vizsgálatra.

2008. szept. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%
Apukád aids-es?ha nem,akkor miért gondolod?tessék magadnak saját borotvát venni!
2008. szept. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
89%

A HI vírus szervezetbe jutásától kezdve azonnal elkezd a szervezet védekezni ellene. Ez a dolga. Azonban ahhoz, hogy mérhető ellenanyagot kapjunk, ahhoz szükséges az a bizonyos javasolt hat hét.

Amúgy létezik olyan tesz, amely vírust keres, ez követi a pozitív ellenanyag-tesztet, de jó pénzért ez valószínűleg azonnal meg is csinálják. [Nem tudom, hogy hazánkban egyáltalán végeznek-e nem ellenanyagra vonatkozó tesztet, ha igen, akkor is csak egy-két helyen.]


A közös borotvahasználat valóban potenciális veszélyforrás. Ahogy a közös tűhasználat is.


DE! Egy lényeges dolgot kifelejtettetek. Ez pedig az a bizonyos "édesapám két napja borotválkozott" kifejezés. Így pedig BIZTOSRA mondható, hogy a borotva nem fertőző - még ha HIV+ személy használta AKKOR SEM. A HI vírus életképessége a levegővel érintkezve minimális, szinte azonnal elpusztul. Így egy olyan borotva, amely két napot állt a levegőn nem lehet vírushordozó. A közös tűhasználat is azért veszélyes, mert általában a drogosok egymás UTÁN KÖZVETLENÜL lövik magukat. Így viszont megvan a fertőzési lehetőség!


Az AIDS kialakulása a fertőzést követően akár évtizedekben is mérhető, tehát AIDS-es biztos nem lettél. Mint ahogy HIV fertőzött sem.


Persze most lehet lepontozni, hogy jaj hát én miért mondom, hogy megnyugodhat, mert hát nem is. DE. Megnyugodhat. Egy két napja utoljára használt borotva NEM LEHET fertőző.


Az anonim tesztekről pedig szintén annyit, hogy a teszt addig anonim, amíg az eredmény nem pozitív... Pozitív eredmény esetén kicsit "más" a helyzet.

2008. szept. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%
De ha a borotván rászáradt vér van? Vajon ha előtte egy HIV+ ember megvágta magát, a rászáradt fertőzött vér fertőz? (vonatkoztassunk el a kérdéstől, bocs Kérdező.)
2008. szept. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!