Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehetséges, hogy hiv+ vagyok?

Lehetséges, hogy hiv+ vagyok?

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron együtt voltam egy fiúval, életem első és utolsó kalandja volt... Emlékszem, hogy a srácnak fura fehér lepedékes volt a nyála... azóta komoly kapcsolatban élek és nem merek elmenni tesztre mert rettegek hogy megfertőztem a párom, viszont nap mint nap halálfélelemben élek... rettegek...
2015. okt. 14. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:
addig élhetsz is amíg nem mész el tesztelni. a fehér lepedék meg sokminden mástól is lehet, nem kell egyből a legrosszabbra gondolni.
2015. okt. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A kalandom után másfél hónapig fájt a torkom, meg kb 2 hónappal később volt izomfájdalmam pár napig illetve nyirokcsomó megnagyobbodásom. Viszont még a tünetek előtt összejöttem a jelenlegi párommal és ezért el sem merek menni tesztre. Minden nap minden percében ez jár a fejemben már egy éve és halálfélelmem van :'( Most is csak a netet bújom, hogy a srácnak tuti szájpenésze volt... Előtte csak egy barátom volt, aztán jött ő... egyetlen kalandot így ki tudtam fogni? :'(
2015. okt. 14. 17:50
 3/7 anonim ***** válasza:

Menj el ingyenes HIV-szűrésre, megnyugszol, ha kiderül, hogy nem kaptad el. Ha pedig mégis HIV fertőzött vagy, tudnak kezelni, hogy ne terjeszd a fertőzést.


Annál rosszabb nincs, mintha homokba dugod a fejed és rettegsz. Egyébként szájpenésze nem csak a HIV-fertőzötteknek van, bárkinek lehet, akinek az immunrendszere valami ok miatt nem jól működik, és az okok többségében nem fertőző a betegség.



Térítésmentes HIV szűrőhelyek Budapesten:


[link]


Térítésmentes HIV szűrőhelyek vidéken:

[link]

2015. okt. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon gondolkodom rajta, csak attól félek ha pozitív lesz mégis mit mondjak a páromnak?!? Teljesen ki vagyok készülve...
2015. okt. 14. 19:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Amíg itt a gyakorin szorongsz, már rég megnyugodhatnál, hogy negatív vagy, vagy ha neadjisten megfertőződtél, már rég el lehetne kezdeni a kezelést...

TESZTELTESS!

A legrosszabb mindíg a bizonytalanság, amit te választottál...

2015. okt. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :( Elmegyek tesztre, de hogy közöljem a párommal, ha pozitív?!? 😢
2015. okt. 14. 23:21
 7/7 anonim ***** válasza:
szimplán elmondod mi történt. ha pozitív lesz akkor kötelességed tudatnod vele a helyzetet. azért nem olyan egyszerű elkapni azt a vírust(azt hiszem 1 a 100-hoz az esély vagy több). lehet egy egyszerűbb vírus fertőzés is a panaszaid oka.
2015. okt. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!