Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hepatitis A vedooltassal mi...

Hepatitis A vedooltassal mi lesz ha ujra kapom, mikor a regi meg jo?

Figyelt kérdés

2012-ben kaptam hepatitisA vedooltast, ami elmeletileg 20 evre ved.

Tegnap vedooltasokat kaptam, es en C re emlekeztem, mondtam is a vedononek. O meg nem szolt semmit, pedig a c ellen nem is letezik vedooltas. Ennek ma olvastam utana.

Beadta nekem az A vedooltast ismet. Lehet ettol valami bajom, vagy nem lesz vedettseg stb....

Hivtam oket ma, de ket hete elore megint tele vannak. Menjek ezzel valahova, vagy felesleges aggodnom?


2015. okt. 16. 09:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Hány éves voltál 2012-ben?

C-re emlékeztél, de van B is, és arra oltanak az iskolában.

Ez meg most A.

Nem lesz semmi bajod.

Mellesleg akkor se lenne, ha a 2012-es is A lett volna.

Az A egyszeri oltással 5 évig véd, kettővel 20-25-ig.

2015. okt. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

26 eves, ket A oltast kaptam, a munkahelyen fertozodott meg valaki es mindenki kapott.

Suliba meg regen mindkettot.

2015. okt. 16. 14:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz a feleslegesen megismételt oltástól. Védett vagy a hepatitis A vírus ellen továbbra is, sőt most még tovább, mint eddig.
2015. okt. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!