Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Vérvételen voltam és a fehérvé...

Vérvételen voltam és a fehérvérsejt számom 12,63% lett Neutrofil 8.96 Limfocita 22.1% a vörösvértest 5.22 CRP ultra 20.2 RDW-SD 36 MCH 75,7 MCH pedig 26 nagy a baj?

Figyelt kérdés
Tehát egyes értékeknél magasabb egyeseknél pedig alacsonyabb. Mi lehet a probléma? Nagyon meg vagyok ijedve orvoshoz hétfőn megyek. Valaki aki tud segítsen kérem!

2015. nov. 20. 10:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk a referencia tartományt, az minden laborban más. Nagy vonalakban, ha az eltérés nem nagy, akkor nincs para. Ezt általában úgy jelölik, hogy láthatsz a leleten 1, 2 vagy 3 csillagot, vagy + illetve - jelet. Ha csak egy darab jelzést látsz az nem nagy gond, mert kicsi az eltérés, ha egymás mellett van mondjuk 3 darab - jel az már azt jelzi, hogy jelentősen kevesebb van a szervezetedben az adott dologból.

Mondjuk a CRP-nél a 20 az egyáltalán nem magas, egy komolyabb fertőzésnél több száz, akár ezerszeres érték is kijön.

2015. nov. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A fehérvérsejtek százalékos eltolódása, megváltozása gyulladást jeleznek.

Az eltolódás irányából lehet következtetni bakteriális vagy virusos eredetre.

Az egész laboreredményt összességében nézik, mert egyes értékek ha nem is határon kívül esnek, lehetnek emelkedettek vagy csökkentek

Egyébként nagy bajra nem gondolnék.

Az orvos majd úgyis átnézi az összes eredményt, de nincs félnivaló

2015. nov. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igazából neked nagyon mást néznek, mint ami az én laboromon van, de hogy értsd mire gondolok, nekem pl. a hemoglobin: 118, a referencia tartomány pedig 123-153, emiatt egy - jel van a leletemen a hemoglobin mellett, de ez egy annyira kicsi eltérés, hogy a házidokim szerint semmit nem jelent. MCH-ra ugyanez igaz, nem kell parázni, azért, mert 2 számmal kisebb, mint az átlagos.
2015. nov. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat :)
2015. nov. 20. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!