Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Már megint beteg lettem, mit...

Már megint beteg lettem, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

3,5 hete kezdődött torokfájással, majd orrfolyással, utána hőemelkedés, majd köhögés. 3 napig voltam táppénzen (plusz hétvége), utána újra mentem dolgozni. Ekkor még köhögtem, de már sajnos muszáj volt újra munkába állni. Most mire végre lecsendesedett a köhögésem, újra elkezdett kaparni a torkom ma reggeltől. Nagyszerű...


Szedek vitaminokat, eszek gyümölcsöt, zöldséget, rendesen felöltözök, a gyógyszert is bevettem amit az orvos írt - akkor mi a baj? Miért vagyok már megint beteg? Nagyon frusztrál, főleg hogy most nem mehetek újra táppénzre, de minden egyes nyelés fáj..


2015. nov. 25. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Elsőre kellett volna rendesen kipihenni, szerintem ez a probléma. Megvárni, míg újra megerősödik a szervezet, mert az is lehet, hogy visszafertőzött valaki.

Tarts ki, sok meleg mézes-citromos tea, hideg borogatás a torkodra, és narancs-grapefruit-citrom összefacsarva - nekem nagyon bevált.

2015. nov. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sós vízzel gargalizálj naponta 3szor, nekem elmulasztotta a torokfájást 2 nap alatt.
2015. nov. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Arra nem tudok válaszolni, hogy miért vagy ilyen sűrűn beteg, biztosan gyenge az immunrendszered a vitaminok ellenére is.

Ami viszont segíthet ebben a fázisban, az a gyömbértea. Egy kb. 5 cm-es nagyságú gyömbért le kell reszelni és ráönteni 3 dl forró vizet és lefedve állni hagyni, amíg kihűlik. Ezután leszűrni és már iható is. Nagyon erős, csípős íze lesz, de nagyon hatásos. Férjemnek is ez segített 2 nap alatt elmúlasztani a torokfájást, ráadásul a gyömbér immunerősítő és vírusölő is. Jobbulást!

2015. nov. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!