Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Téli hónapokban érdemes...

Téli hónapokban érdemes szedni D vitamint?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok. Nyáron sem voltam kint sokat a napon, ha tehettem inkább bent ültem, mert borzasztó meleg volt. Tejet, tejtermékeket sem nagyon eszem, ezért is gondolom azt hogy a kalcium elég kevés lehet a szervezetemben. Szoktam szedni Citrokalcium 200 tablettát, néha amikor eszembe jut, szóval nem igazán mondhatnám rendszeresnek. Most nagymamámnak felirtak sok D vitamint ( csontritkulásra), ezt a Vitamin D3 3000 lágykapszulát. Ő mondta hogy szedhetnék énis nyugodtan. A betegtájékoztatóra az van írva hogy kéthetente egy szem, a téli hónapokban. Érdemes elkezdeni?

2015. dec. 7. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Érdemes.
2015. dec. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg érdemes, bár én az ételre is koncentrálnék s persze a napra is mennék. Én is kerülöm a napot nyáron s nem is mozgok, de most tél van... Direkt jólesik a nap és a séta.
2015. dec. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Abszolút. Muszáj pótolni, ha már a napot nagyon nem látjuk.
2015. dec. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ugorj el szoláriumba, az is jó D vitamin forrás!
2017. nov. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ignis Subdialis ***** válasza:

Ha lenne a szoliban UV-B sugárzás, akkor termelne D-vitamint. Egyébként fényhiányos hónapokban 1500 NE a NAPI ajánlás minimum, úgyhogy penészvirág életforma miatt deficittel indulóknak pláne ez a minimum. ( [link] ) Ez kb. 38 mikrogramm D3-vitamin.

A háziorvos neked is felírja amúgy, hiszen érdeke, hogy ne lásson téged járványszezonban. Bár ez egy "elvileg" túladagolható vitamin, ahhoz napi több tízezer NE-t kellene huzamosan szedned, szóval akár még a napi 3000 is mehet, ha nagy hiánnyal indulsz, de ez a kéthetente 1 azért eléggé semmi.

2017. nov. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Főleg télen kell hogy ne legyél beteg. Én mindig szoktam
2021. aug. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!