Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Állandóan kimásznak a végbelem...

Állandóan kimásznak a végbelemen a férgek! Gondolom petét raknak ilyenkor.3 napja szedem a Vermox-ot. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

2015. dec. 16. 21:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Törgesd le nedves torlokendovel, aztan WC papírral szárazra. A wermoxnak kell nehány nap, hogy hasson.
2015. dec. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ. tehát akkor rendbe lesz csak idő kell neki?
2015. dec. 16. 21:34
 3/15 anonim ***** válasza:
Szegeny..homokot ettel vagy hogy lehet ez? Ird be amugy googleba hogy fereghajtas es csomo mindent fogsz kapni
2015. dec. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
19 éves fiú vagyok. Egyszerűen fogalmam sincs hogyan kaphattam el de rémesen undorító és idegesítő. Semmit sem tudok csinálni, csak takarítok állandóan mint a veszett nehogy a peték szétszóródjanak. Barátnőmhöz így nem tudok átmenni :( remélem elmúlik tényleg és használ a vermox. és nem fertőződök vissza.
2015. dec. 16. 22:49
 5/15 anonim ***** válasza:

En megkeresnem a fertozes forrasat is, kutya-macska-masik ember. Mert, ha az illeto fertozott gazdaszervezettel ujra erintkezel, akkor visszafertozodhetsz.

Szinten nagyon fontos, hogy NAPONTA csereld es kifozd az agynemut-torolkozoket-fehernemuket, amit lehet, hipozd ki, mert a petek meg tudnak bujni a textiliakban es fereg-fajtatol fuggoen, nemelyik kepes sokaig eletben maradni. Egeszen addig folytatsd a napi agynemu cseret, amig a szekletvizsgalat nem igazolja a mentessegedet. Fehernemu cseret pedig eleted vegeig, naponta csereld, legy szives. A hasznalati targyakat is fertotleniteni kell! Plusz, probald magad valahogy raszoktatni, hogy mindig kezetmosol koromkefevel, legalabb 20 masodpercen at sikalva a kezedet szappannal, utana oblites valamilyen fertotlenito oldattal is. Mindig, amikor mast kezdesz csinalni, mint azelott + wc hasznalat utan - akkor is, ha csak allva pisiltel - ilyen 20 mp-es kezmosas!!!

Nehezen szabadulsz meg toluk, es konnyen visszafertozodsz, ha a higieniara nem figyelsz. Tudnod kell, hogy nagyon konnyen fertozol masokat is: a kezfogassal, amit megfogsz, hasznalati targyakkal, mindennel. Lehet, hogy mar a baratnod is fertozott.

A belfereg-fertozes kizarolag higienes-tisztasagi problema.

"Sajnos a nagytakarítást nem lehet megúszni, és célszerű mindjárt az egész családban elvégezni. Le kell húzni minden ágyneműt, össze kell szedni és fertőtlenítő mosással legalább 60, de inkább 90 ℃-on ki kell mosni minden törölközőt, pizsamát, hálóinget és fehérneműt. A fertőzés forrása lehet bármilyen petéket hordozó használati tárgy, játék, élelmiszer, por, ezért ezeket is fertőtleníteni kell.


A lakás, a kéz és a körmök, valamint a használati tárgyak és ruhaneműk tisztántartása nem csak a fertőtlenítés időszakában fontos, a mindennapos megelőzés miatt is elengedhetetlen.


A körmöket rövidre kell vágni, körömkefével rendszeresen kimosni, különösen alaposan evés, főzés előtt és a mellékhelyiség-használat, bilizés vagy pelenkacsere után. A kezelés idején a kézmosáshoz fertőtlenítő oldatot is használjunk. A végbélnyílás környékét minden reggeli székletürítés után meleg vízzel és szappannal vagy alkalmas lemosó szerrel meg kell mosni. A fehérneműt naponta, az ágyneműt két-háromhetente kell cserélni. A cérnagiliszta elleni kezelés időszakában, legalább az első hét-tíz napban naponta kell friss ágyneműt húzni. Az egész lakást ki kell takarítani, pormentesíteni." - a neten keress ra a higieniai tanacsokra.

2015. dec. 19. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Elozo vagyok, meg egy tanacs, a naponkenti friss fokhagyma evessel kicsit gyorsithatod a dolgot. Kizarolag a friss fokhagyma jo, reggel es este egyel egy-egy gerezdet, az eteleddel egyutt, az elso falatokkal ragcsald el. Sem a fokhagyma-tabletta, sem a fott-sult fokhagyma nem hatasos a fergek ellen. Frissen megtisztitott gerezdet egyel.

Ne, ne erdekeljen a masok velemenye a fokhagymaszagrol es a fokhagymazabalokrol, most az egeszseged a fontosabb.

2015. dec. 19. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
mindig kezet mosok forro vizzel eves elott wc utan, a furdoszobat naponta tobbszor fertotlenitem es az agyemut, torolkozot, fehernemut is naponta mosom 60 C-fokon. Mozgo ferget nem lattam mar csak egyet amikor eszrevettem, utana rogton gyogyszer es azota nem lattam csak 1-2 doglottet a szekletben. Csak a begbelem csikiz meg mindig, ugy mintha ott maszkalnanak de nem csak este hanem egesz nap. megneztem tukorbe es egyszer lattam ott ferget, a kezeles elkezdese utan 3nappal. ma is megneztem ilyen csiklandozas utan es semmit se lattam.
2015. dec. 19. 09:18
 8/15 A kérdező kommentje:
ja es volt illeto nagyvaloszinuseggel tole kaptam el mert neki volt de azota nem talalkoztunk. ez ket hete.
2015. dec. 19. 09:20
 9/15 A kérdező kommentje:
5napja vettem be az elsot es 3napja az utolso tablettat. Ennyi ido alatt mar reg hatnia kellett volna nem? A visszafertozodes meg hat akkor valamit nagyon elcsesztem a takaritasoknal mert mindig nagyon odafigyeltem. A csaladbol meg mas nem szenved vele.
2015. dec. 19. 09:34
 10/15 anonim ***** válasza:
Fokhagyma nagyon jó ilyenkor. Milyen hosszú és milyen vastag férgeid vannak?
2015. dec. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!