Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan tudok 3 nap alatt...

Hogyan tudok 3 nap alatt nagyábol kigyógyulni egy megfázásbol és köhögésből? (lécci)

Figyelt kérdés

megfáztam és csunyán köhögök is.3 nap mulva lesz egy program amire elmennék de nem ilyen betegen.segítsetek hogy mi szerint tegyek a következendő 3 napban hogy nagyábol meg gyógyuljak.

előre is köszi a válaszokat

12/l


2010. márc. 24. 20:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Mézes tea, sok-sok C-vitamin (600 mg egy nap nyugodtan mehet).

Ha mész suliba, öltözz föl rendesen, a derekad se lógjon ki, rendes cipőt vegyél zoknival. Lefekvés előtt jó meleg fürdő, utána pizsama, és takarózz be alaposan. Ezen kívül rendesen fújd az orrod, ne szívd. 4-5 köhögés után fújd ki, így kevesebb váladék csúszik le, hamarabb gyógyulsz.

Nem tudom, a szüleid tartanak e otthon neked köhögéscsillapítót. Ha igen, szedjél: hurutos köhögésre ACC vagy Fluimucil, szárazra Robitussin, vagy Mucopront. Nem tudom, mitek van otthon, de azt csak szülői felügyelet mellett vedd be!! Ezen kívül a mézet eheted önmagában is, az is jó szokott lenni.

Más most nem jut eszembe.


Jobbulást!!

2010. márc. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Köhögésre nagyon jó a hagymatea:

1 evőkanál cukrot megkaramellizálsz, felöntöd 3 dl vízzel, és beleteszel egy közepes fej hagymát félbe-negyedbe vágva. A hagymát ne pucold meg teljesen a fehér részig, maradjon rajta a külső barna héjja. Kb 10-15 percig főzöd, leszűröd és megiszod melegen. Nagyon jól felszakítja a lerakódott dolgokat.

Egyébként: sok-sok forró, mézes-citromos tea, sok-sok C-vitamin (duplázhatod a napi normál adagot), izzadás a paplan alatt.

2010. márc. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ha nem vagy allergiás rá akkor aspirin.engem 2 nap alatt helyre hozott pedig már a falat kapartam olyan rosszul voltam.

jobbulást

2010. márc. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a válaszokat mindegyiket meg csinálom.

köszi a jó kivánságokat :D

2010. márc. 25. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!