Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Volt már valakinek tüdőgyullad...

Volt már valakinek tüdőgyulladása? Milyen tünetei voltak?

Figyelt kérdés

2016. jan. 22. 13:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt. Délután fájt a levegővétel, másnap reggelre lázas lettem és köhögtem. De nem mindig vannak ennyire egyértelmű tünetei, nálam elég nyilvánvaló volt.
2016. jan. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Derékfájás,enyhe mellkasi fájdalom,levegővételkor furcsa érzés a tüdőben,száraz torok,nyálkás valami felköhögése,38,4 fokos láz gondolom tüdőgyulladás lesz?Dokihoz nem tudtam elmenni,mert még az ágyból sem tudtam felkelni reggel.
2016. jan. 22. 13:36
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Telefonálj a háziorvosnak, hátha kimegy hozzád.
2016. jan. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez a tüneteid alapján inkább hörghurut lehet. Orvos megvizsgál, de ha nem muszáj, ne szedj rá antibiotikumot, köhögéscsillapítót semmiképp se, csak igyál sokat és pihenj. Sajnos a köhögés hetekig elkísérhet még. Fájdalom- és lázcsillapítás mehet persze.

Természetesen az orvosi vizsgálatot ne hagyd ki, ez nem egy tuti diagnózis.

A tüdőgyuszit simán ki lehet hordani lábon is igazából. A hörghurutnál jobban észrevettem, amikor teniszlabdányi dolgokat próbáltam felköhögni és majdnem megfulladtam. Tüdőgyulladásnál inkább csak mellkas- meg hátfájdalom és enyhe köhögés volt, de függ attól, hogy mi okozza, milyen állapotban van a szervezet, okozhat nagyon súlyos tüneteket is.

2016. jan. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok, nekem nem jött semmi fel jó ideig hiába köhögtem. Viszont máskor meg nem volt fájdalmas légzésem csak akkor, semmilyen más betegségnél nem. Orvosnak mutasd meg magad és jobbulást!
2016. jan. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt. Köhögtem néha és nagyon kicsit szúrt a hátam. Elmentem orvoshoz,hogy köhögök és majd kiírt egy hétre a suliból,de jó. Aztán egy órán keresztül hallgatott,elküldött vérvételre meg mellkas röntgenre,és kiderült,hogy gyerektényér nagyságú valami van a tüdőmön,úgyhogy 4 hétig otthon voltam tüdőgyulladással,úgy,hogy lázam se volt és csak elvétve köhögtem.
2016. jan. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Régen volt, de volt. Magas láz, fájdalmas köhögéssel. Természetesen lábon hordtam ki, de a szövődménye (szívizomgyuszi) már engem is ágyba parancsolt.
2016. jan. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tudtam felkelni,nagyon rosszul voltam és rozsda barna köpet jött fel. A doki mondta,bár mi lehet de ha a köpet rozsda barna tuti tüdőgyulladás.
2016. jan. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Gyerekkoromban volt, köhögtem, de semmi más bajom nem volt, mégis két hetet ágyba zavartak.

Szerintem ez elég változó, lehet hogy egy influenza sokkal jobban kiüti az embert.

A tüdőgyulladással azért kell vigyázni mert komoly szövődményei lehetnek.

"

A tüdőgyulladásoknak mindössze 20-30%-át okozzák

baktériumok, viszont ezen megbetegedéseknek a halálozása a többi kórokozó által kiváltott megbetegedésnek akár a 2-3-szorosa is lehet.

"

2016. jan. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Gyula1.0 ***** válasza:
Lent a két tüdőcsúcsom fájt.
2016. jan. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!