Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ezek lehetnek az AIDS tünetei?

Ezek lehetnek az AIDS tünetei?

Figyelt kérdés

Egyik rokonomon egyszer csak hirtelen csúnya kiütések jelentek meg. Nagy nehezen elment a bőrgyógyászatra, ahol felírtak neki valami kenőcsöt, de ezutá sem múltak el, de még csak nem is javultak. Egyszer csak hirtelen elmúltak. Ez pár hónapja volt, most azonban hirtelen megint kijöttek, de csúnyaák, állítólag fekély-jellegűek... Nem hajlandó visszamenni az orvoshoz, vérvételt csináltatni, nem mutatja meg a papírjait, azt mondja, hogy allergiás a porra. Persze erről biztosan tudjuk, hogy nem igaz. Aztán fogyott 8 kg-ot, pedig nem fogyókúrázik. Elég ingerlékeny, mondhatnám, hogy úgy viselkedik néha, mint egy elmebeteg, bár hozzá kell tennem, hogy eléggé iszik is.

Illetve halkan hozzáteszem, hogy az elmúlt 2 évbe legalább 15 különböző pasival feküdt össze, természetesen védekezés nélkül.


Légyszi ne azon lovagoljunk, hogy helyesen használtam-e az AIDS megnevezést, vagy ez még csak HIV betegség stb. Nem ez a lényeg és őszintén szólva ebben a helyzetben ez most nem is érdekel.


Előe is köszi a választ!


2010. ápr. 3. 17:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehetnek éppen, de ha az elmúlt 2 évben élt kicsapongó nemi életet, akkor tudásom szerint nem most jelentkeznének a tünetek, hanem sok évvel később.
2010. ápr. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha nemi betegségben kellene gondolkodnom, akkor szerintem ez inkább szifilisz, annak is a szekunder a formája.

Ekkor lepik el test szerte kiütések a testet, melyek spontán eltűnnek.

Ekkor 1/3 az esélye, hogy meggyógyul magától, 1/3, hogy hordozó marad, de tünetek nélkül, és 1/3 hogy kifejlődik a tercier szifilisz, mely megtámadja az ideg- (ha kakas szerűen kezd járni, az már egy tünete a tercier szifilisznek, továbbá az elbutulás is) és cardiovasculáris rendszert, továbbá egyéb szerveket is.

2010. ápr. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
egyertelmuen szifilisz,egyetertek az elottem szoloval!egy ismerosnek szinten ugyenezek a tunetei voltak es nala is szifiliszt allapitottak meg es arra is kezeltek
2010. ápr. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Mivel nem engedi magát "tapizni", nem tudok nyirokcsomó-megnagyobbosádokról vagy egyéb árulkodó jelekről, csak az olyanról, amiket 5 m-ről is láthatok.


Már régóta él (finoman szólva) kicsapongó életet, de az elmúlt kb. 2 évre tudtam tippelni.

2010. ápr. 3. 17:57
 5/8 anonim ***** válasza:
elozo vagyok:)talan ez segit... [link]
2010. ápr. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2010. ápr. 3. 18:07
 7/8 anonim válasza:
100%
2010. ápr. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

17:53-as vagyok

Te írtad:

"Mivel nem engedi magát "tapizni", nem tudok nyirokcsomó-megnagyobbosádokról vagy egyéb árulkodó jelekről"


NE ÉRJ HOZZÁ. A KIÜTÉSEK IS FERTŐZŐEK!!! A TREPONEMA PALLIDUM (ez okozza a szifiliszt) ÁT TUDJA FÚRNI MAGÁT A BŐRÖN!!!

A laborban ezért használnak első körben indirekt kimutatást, mert az élő baktériummal dolgozni rendkívül veszélyes.

2010. ápr. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!