Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit tudni a dr. Lenkei féle...

Mit tudni a dr. Lenkei féle vitaminról? Milyen konkrétabb tapasztalatok vannak a termékkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2008. szept. 22. 11:10
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
42%
Pontosan nem tudom mikre való ez a vitamin, de pont most mondta az egyik csoporttársam, hogy nyáron szedte, mert nagyon vékony és abban bízott, hogy majd hízik tőle, de csalódottan mesélte, hogy csak 2 kilot szedett fel.
2008. szept. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
75%

Azt nem igazán értem, hogy egy multivitamintól miért kéne hízni.

Amúgy szerintem jók azok a vitaminok, habár én nem próbáltam mert az én pénztárcámnak túl drága.

2008. szept. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim válasza:
90%
Én szeden egy ideje. És nekem az allergiám egész jóé elmult töle.
2008. szept. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem jó nagy átverés. Iszonyat drágák és hatalmas adag vitaminokat tartalmaznak, amik egyrészt feleslegesek, de van olyan is, ami kifejezetten káros. Pl. a C vitaminból a Lenkei-féle napi adag 8000mg (8g), az orvosilag ajánlott dózis 60mg (több, mint 100-szoros adag) és 3000mg/nap felett vesekövet okoz általában. Én sose szednék ilyesmit. Lenkei egy szélhámos.
2008. szept. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim válasza:
73%
Lenkei cuccai alapvetően JÓK. Aki azt terjeszti, hogy károsak a dózisai, az vessen egy pillantást a Scitec Nutrition vagy a Biotech (a két legnagyob és legismertebb amerikai tápkiegészítő gyártó) multivitaminjaira, ott is hasonló dózisokkal találkozhatunk. Azt mondtam, hogy jók, nos, jónak jók, de viszonylag drágák. Ugyanis már 4300 forintért szerezhetünk egy Lenkei közepesnél picit gyengébb, ám márkás Scitec Multi-X et innen: [link]
2008. szept. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
80%

A 4. válaszadónak üzenem, hogy te is sajnos a nagy népi agymosás áldozata vagy!

Hadd meséljek neked pár dolgot.

A 60mg-os RDA-t a C-vitaminra Hitler tudósai kísérletezték ki, amikor a führer parancsba adta, hogy derítsék ki, mennyi az a minimális adag, amitől a katonák még nem kapnak skorbutot a harcmezőn.

dr. Szentgyörgyi Albert Nobel-díjas egyetemi tanár, a C-vitamin felfedezője naponta 10 GRAMM C-vitamint fogyasztott idős korában is.

Lenkei doktor a könyvében beszámol olyan esetekről, amikor megadózisú c-vitaminnal kezelt rákos betegeknek enyhültek a tüneteik, bizonyos esetekben pedig meg is gyógyultak (pl napi kb 100g c-vitamin bevitelével)


A C-vitamintól nem lesz veseköved!! A kevés folyadéktól lesz veseköved. Ha eleget iszol, akkor semmi baja nem lesz a vesédnek!


Ezt a sok baromságot, amit az átlagember tudni vél a vitaminokról, mind a gyógyszerlobbi terjeszti. A gyógyszeripar termeli a világon a legtöbb profitot a fegyvergyártás és az olaj után. Még szép, hogy nincs érdekükben, hogy egészségesen éljünk.


Had idézzek egy mondatot abból a határozatból, ami alapján betiltották a Lenkei vitaminok egy részét:

"A Fővárosi Bíróság határozata szerint ezen készítmények magas hatóanyagtartalma már BETEGSÉGEK MEGELŐZÉSÉT CÉLOZZA, azonban az emberi felhasználásra kerülő gyógyszerekről szóló 1998. évi XXV. törvény szerint az ilyen készítmények már gyógyszernek minősülnek, így forgalomba hozatalukat is gyógyszerként kell engedélyeztetni."


Szerintem ez szánalmas. Ha egy multivitamin annyi hatóanyagot tartalmaz, ami már a betegségek megelőzését szolgálja - tehát nem lesz tőle veseköved, meg nem leszel tőle beteg, hanem épp ellenkezőleg, egészséges maradsz tőle, ha mégis lebetegedsz, akkor könnyebben meggyógyulsz stb - akkor ezt már betiltják, illetve csak gyógyszerként lehet árusítani, ami viszont nem fog megtörténni, mert a gyógyszergyáraknak az a céljuk, hogy beteg legyél, mert akkor fogsz sok gyógyszert venni. Pl a "legjobb" betegség a cukorbetegség és a magas vérnyomás. Van rá gyógyszer, amivel normalizálhatod az állapotadat, viszont egész életed során szedni kell őket, annak ellenére, hogy mindkét betegségre van gyógymód, mégsem reklámozzák. Vajon miért?

2008. szept. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
34%
4. válaszoló vagyok: Bocsánat, de ez nem laikus hiedelem, orvos vagyok. Vannak sejtéseim a dolgokról, elhiheted! Bár tudom, hogy Lenkei szerint az orvosok szándékosan betegítik meg az embereket, tehát a Lenkei-fanatikusok szerint én is ide tartozom.. Ja, és ne röhögtess már, hogy a rákosok meggyógyultak a vitminoktól!!! (Lehet lepontozni)
2008. okt. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
56%
Még mindig én: mégis mi a gyógymód a magas vérnyomásra és a cukorbetegségre, elárulnád? Csak nem a Lenkei-féle csodaszerek???:D Na de ez komolyan érdekelne (nem prevenció, hanem kezelés!). És ha csak az általad felhozott okból tiltották volna be a készítményeit, vajon miért nem kezdte el a gyógyszergyár gyártani és árusítani őket?? Akkor ők kapnák azt a rengeteg lóvét - logikus lenne.. Az utolsó mondataid pedig tipikusak kissé: "az orvosok és gyógyszergyárak szándékosan betegítenek meg" (mert ugye az orvos írja fel azokat a gyógyszereket, tehát ő is "beavatott" - mondjuk érdekes, akkor engem még elfelejtettek "beavatni":D) Szóval nem tudom, ki az agymosott, de én a tudományos alapokat is ismerem, nem csak a Lenkei-féle "biblákat"..
2008. okt. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
35%
dr lenkei szcientológus. ha ez mondd valakinek valamit, az úgyse fog tőle semmit venni, akinek meg nem mondd semmit, az nézzen szét a neten, hogy mi is ez a szervezet.
2008. okt. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
95%

Az orvosokkal emberileg semmi bajom nincs, de én úgy tudom, hogy a modern orvoslás igencsak gyógyszerközpontú, ami csak tüneti kezelés, a megelőzést háttérbe fordítja, pedig szerintem a gyógyítás része kellene, hogy legyen a megelőzés is.

Sajnos sok orvos a gyógyszeres kezelésen túl nem lát. Sokan a sporttáplálék kiegészítőkre azt hiszik, hogy szteroidok, pedig az orvosoknak szerintem tudniuk kellene, hogy mi a különbség egy szteroid és egy bevizsgált, forgalmi engedéllyel rendelkező, boltban kapható készítmény között, már csak azért is, mert aki elvégez egy orvosi egyetemet, annak egy bizonyos szintű intelligenciával rendelkezni kell.

Hallottam már arról, hogy egy orvos a rákos betegének azt mondta, hogy ne egyen vitaminokat mert azzal a rákot is táplálja. Én ezt felháborítónak tartom, és remélem Te is így vagy ezzel!

Nem mondom azt, hogy minden orvos ilyen, de sajnos túl sok van belőlük.

Én rengeteg embert ismerek, akik évek óta grammokban mérik a bevitt C-vitamint (és nem 1-2g-ban, hanem kb. 10), és a olyan multit szednek, amiben az RDA sokszorosa van egyéb vitaminokból és semmi bajuk, sőt nem is betegszenek meg, csak esetleg néhány évente, mégis azt hangoztatja a média, hogy a vitamin öl.

Nem azt mondom, hogy ész nélkül zabáljon mindenki vitaminokat, de szerintem azt te sem gondolhatod komolyan, hogy napi 1 centrum elég az egészséges élethez!

2008. okt. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!