Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez végulis mit jelent?

Ez végulis mit jelent?

Figyelt kérdés

Vérvétel eredmény:

Monocita: 0,700x10^3/ul

Monicita%: 10,70 %

Trombocita(pdwc): 12,1%

Tsh: 8,85 uU/ml

(Ezek voltak bejelölve, hogy nincsenek rendben)



2016. ápr. 12. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:
A tsh-hoz tudok érdemben hozzászólni: pajzsmirigy alulműködésed van, de nem olyan nagy mértékű, ez panaszt nem okoz, csak ha magasabb lesz, olyan 15 feletti a dokim szerint. Viszont valószínűleg kapsz rá hormontartalmú gyógyszert, mert a pajzsmirigyed nem termel annyit, mint kellene.
2016. ápr. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a választ. Azt esetleg nem tudod, ez az érték okozhat elhízást?

Ezt stressz is kiválthatta, vagy örökletes?

2016. ápr. 12. 13:09
 3/5 anonim ***** válasza:
A pajzsmirigy alul-, vagy túltermelés igazából kezd népbetegséggé válni, főleg a nők körében, nem hiszem, hogy bármi köze lenne a stresszhez (persze van aki szerint minden attól van). De ez egy alacsony érték, nem annyira vészes, 0-4 között normális, nekem 30-as is volt és attól sem volt tünetem, viszont nem jó így teherbe esni, mert nagy valószínűséggel elvetélnél (már ha nő vagy).
2016. ápr. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyébként az alulműködés okozhat elhízást, de nem egy ilyen kicsi érték mellett.
2016. ápr. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pajzsmirigy alulműködésed van, de a legjobban és legolcsóbban kezelhető betegség.

Nekem 9 volt a tsh, (szubklinikus) és feljött 4 kg, fáradt voltam. Kevesebbtől is lehet hízás sőt sok más tünet is, de nem kötelezőek a tünetek, mert a pajzsmirigy befolyásolja az anyagcserét, ha ez lelassul akkor borul a dolog és hízhatsz, na meg még sok mást befolyásol. Kaptam hormonpótlást és lement 2,5re, a 4kg is lement.

2016. ápr. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!