Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kisfiam tegnap egy bárányhimlő...

Kisfiam tegnap egy bárányhimlős kislánnyal játszott. A kislányon már sebek voltak. A kislány a fiam nyakát csiklandozta, megölelete. Mennyi lehet az esélye, hogy elkapta? Ugye a lappangási idő elején én nem kaphatom el? Hogy tudnám megvédeni magam?

Figyelt kérdés
Még nem voltam bárányhimlős.Sajnos 20 hetes babás vagyok, és rettenetesen félek.
2010. ápr. 9. 09:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
tessék felhívni az orvost!!!
2010. ápr. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Jaj ez hogyan történhetett meg? Bár ha már sebek voltak a kislányon elméletileg már nem fertőz, de az ördög nem alszik.
2010. ápr. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Hívd fel a dokid, ennyit megér.

Amúgy pedig:


A bárányhimlő terjedése


A betegség rendkívül ragályos: cseppfertőzéssel terjed, és használati tárgyak is közvetíthetik. A lappangási idő - körülbelül 14-21 nap - után jelentkeznek az első kiütések. A beteg azonban már 1-2 nappal a jellegzetes foltok megjelenése előtt is fertőz. Ha valaki elkapta a betegséget, általában két hétig nem panaszkodik, amíg a vírusok a szervezetében szaporodnak. Bárányhimlő járványok kialakulása leginkább a téli és tavaszi hónapokra jellemző. A betegség lefolyási ideje 1-2 hét.

[link]


Üdv!

2010. ápr. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Orvosnál voltunk és a kislány édesanyja nem volt sehol.A 21 hónapos kisfiam mellé szegődött a kislány és elkezdtek kommunikálni.

Az

2010. ápr. 9. 09:59
 5/13 A kérdező kommentje:
Az orvosnál természetesen jártam,épp akkor történt az eset. 2 hét múlva kell mennem vérvételre.Addig megőrülök.A kislány épp orvosnál volt.
2010. ápr. 9. 10:01
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Még ezt találtam:

"Jellemző, hogy kezdődő és gyógyulófélben levő kiütéseket is látunk egyszerre. Ha már valamennyi pörkösödik, a gyerek nem fertőz többé. Ritka a magas láz."

Szerintem, ha az anyuka felelősségteljes, csak akkor vitte a gyerekét a játszóra, ha már nem fertőző.

Mindenképp beszélj a gyerekdokival, már csak azért is,hogy tisztában légy a betegség lefolyásával, majd a nőgyógyászoddal vagy a körzetiddel.


Ez egy jó oldal, mert Czeizel külön beszél a kismamákról.

[link]


Üdv!

2010. ápr. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Sajnos az orvosi rendelőben engedte el játszani, anélkül, hogy ott lett volna mellette.Utána beszéltem vele és azt mondta, hogy fertőző.
2010. ápr. 9. 10:05
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!


A következőt tedd.

Hívd fel a gyerekorvost, és kérdezd meg, hogy az a gyerek, aki tegnap bárányhimlősen a dokinál volt, milyen stádiumban volt, mivel pocakos terhes vagy és a gyerekeddel játszott. Ezt ő simán visszakeresheti, és szerintem orvosi titoktartást sem vét.

Ha ez megvan, és fertőző, akkor azonnal vedd fel a kapcsolatot a dokiddal, ha nincs fogadott dokid,akkor a körzetiddel.

Az megint más lapra tartozik, hogy a fertőző, pöttyös gyerekeket el kell különíteni,még a rendelőben is. Nálunk Fóton külön ajtó van, és csengetni kell azon, ha kiütéses gyereket visznek. Amúgy megvan a véleményem az anyukáról, hogy bevitte a gyereket, és nem szólt külön az aszisztensnek, hogy fertőző gyerekkel van... :/

Ja, és nem árt, ha a védőnőddel is beszélsz.


Üdv, minden jót!

2010. ápr. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Tudtál beszélni a dokikkal? Megnyugtattak?


Üdv!

2010. ápr. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Szerintem nincs okod parázni.Én 25 évesen voltam bárányhimlos és nagyon rossz volt,jobb ezt letudni gyermekkorban,Az egyik ismerosöm 4 honapos terhes volt és ugy kapta el,nem volt gond és a baba is védett lett.Különben én a gyerekekkel egyszerre voltam megfertözve a kislányom 1 éves volt akkor,de legalább nem felnöttként fogja átélni,ne tudd meg hogy viszketet mindenem-.......
2010. ápr. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!