Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megfertőzött HPV-vél?

Megfertőzött HPV-vél?

Figyelt kérdés
A párom nemi szerven kb 1 eve szemölcs van, de nem foglalkozott vele es mivel fogamzásgátlót szedtem, ugy védekeztunk ezért óvszert nem használtunk! Valószínű HPV fertőzött, most megyunk bőrgyógyászhoz! Tutira megfertőzött engem is? Mar kertem időpontot szűrésre, mennyire legyek ideges?
2016. júl. 7. 16:09
 1/1 anonim ***** válasza:

A szexuálisan aktív emberek 80%-a fertőzött ezzel, aki akár óvszerrel védekezik az is, mert nem véd 100%-ig ellene, csak kevesebbnél jön elő a tünet, a szervezet legyőzni illetve a 6 vagy 8 agresszív alfajta okoz rákot, amúgy 140fajtája van. A HPV szűrést ezért kell külön kérni a rákszűréskor.

A lappangási idő 2 év is lehet, legyengül az immunrendszer és előjön, mint a herpesz kb.

4 héttel az aktus után mutatható ki legkorábban egyébként.

2016. júl. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!