Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan lehet megelőzni a...

Hogyan lehet megelőzni a fertőzéseket, életmóddal, tisztasággal stb?

Figyelt kérdés

Hosszú évek óta össze vagyok zavarodva, érdekel a téma, volt is kérdésem, csak még tinikoromban és zavaros. :D



Szóval tényleg lehet az immunrendszerünk önmagához képest "erős" és legyengült stressztől, vitaminhiányos táplálkozástól, menstruációtól? Tényleg valakinek erős az imnunrendszere és másnak gyengébb?

Amikor jó állapotban van a szervezetünk és így az immunnrendszerünk, vagy akinek erős az immunrendszere, az ritkábban kap el náthát, az influenzát? Vagy ez kézmosástól, szellőztetéstől, egyéb higiénától, szerencsétől függ?

Akinek erősebb az immunrendszere, annak lesznek erősebbek a tünetei (mert ugye az immunválasz okozza a gyulladást, orrfolyást, stb)? Vagy akinek erősebb, annál enyhébb lefolyású a betegség, mert a kórokozók alapból kevésbé szaporodnak el - és az immunválasz ez esetben nem okoz nagy betegséget?


Tiniként abban hittem, hogy az erős immunrendszer "veszélyes", nem feltétlen kapsz el ritkábban dolgokat, de nagyobb az autoimmun betegségek esélye (ez utóbbi most is úgy tudom, igaz).

Viszont magamon azt tapasztaltam, ha mozgok, jobban étkezem, nyugodtabb periódusban vagyok, akár másfél év is eltelik, hogy maximum 2 napos orrdugulás vagy tüsszögés kap el... Stresszesebb és egészségtelenebb évemben pedig 1-2 havonta ajakherpesz és évente 3-4 hosszú, antibiotikumos felsőlégúti...


Az zavar meg, hogy rengeteg ember szed szteroidot (Medrol) és egyéb immungyengítőket (családban is volt, talán nem is egy ember!) és mégse esnek ágynak párhavonta... Ugyanannyiszor és ugyanannyira betegek (mármint fertőzések), mint mi.


2016. okt. 26. 21:59
 1/1 anonim válasza:
Hú, de hosszú szöveget írtál! Egybk egyértelmű a sok zöldség és gyümölcs fogyasztása emellet nagy paplannal aludni, és az fontos, hogy ha valahol meleg van, ne menj ki a hidegre !bocs ha ezt már tudtad. ilyenkor nagyon fontos a kézmosás, mert ha kint megérintesz valamit, ott előfordulhat, hogy apró bacilusok bújhatnak meg. A kézmosás azért is fontos, mert ha "lefagyot" a kezed, akkor felmelegíti a meleg víz, jót tesz neki, és jó érzés is. Ne szeggy gyógyszert! Az csak krétapor!
2016. nov. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!