Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Aki nem kapta el a bárányhimlő...

Aki nem kapta el a bárányhimlőt, az elkerülte a lehetőséget az oviban?

Figyelt kérdés

Valakin kijött a bárányhimlő, ugye 1-2 nappal előtte fertőz, Józsi pont hiányzott. Majd két héttel később kijött sokakon, Józsi ismét hiányzott. És így tovább...



Lehetséges, hogy emiatt marad ki a bárányhimlőből néhány ember?


Ki olthat a háziorvoson kívül?


2016. nov. 11. 23:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

oviba, bölcsibe nem jártam, én nem kaptam el

elképzelhető, hogy kimarad valaki, de nem jellemző

valamilyen közösségbe csak jár, rokonok, barátok, ismerősök, tábor

szerintem más nem adhat oltást

2016. nov. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
4 évig jártam oviba és tornára is jártam, nomeg úszni is.
2016. nov. 11. 23:35
 3/12 anonim válasza:
Én sem kaptam el. 20 éves vagyok. Mamám se ő pedig már 74 éves és járt többször is régen oviba értünk és akkor sem kapta el a bárányhimlőt.
2016. nov. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én jártam oviba,iskolába,a gyerekeim voltak bárányhimlősek és én ápoltam őket,de mégsem lettem beteg. At ilyen fertőzéseket mindig elkapja az ember,de nem mindig jár tünetekkel. Ha az immunrendszre jól működik,akkor tünetek nélkül át lehet esni rajta.
2016. nov. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A bárányhimlő terjedéséhez nem kell testi kontaktus.El lehet kapni fertőzött tárgyakról is. Úgyhogy,ha Jószi vissszament az óvodába, mielőtt a vírus elpusztul,akkor akár el is kaphatja.
2016. nov. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ellenőriztesd, hogy megfertőződött-e Józsi, csak nem lett beteg, de esetleg már védett (mikrobiológiai laboratóriumok, pl. Országos Epidemiológiai Központ), vagy oltasd Józsit bármelyik oltóközpontban.
2016. nov. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ma megvolt a vérvétel. :)

Magánúton intézem. :D



Majd szerintem ide kiírom a fejleményeket, hátha valaki olvassa/megtalálja a későbbiekben.

2017. okt. 31. 10:35
 8/12 A kérdező kommentje:

Időközben megérkezett a vérvétel eredménye. Maradványantitesteket találtak, tehát lezajlott fertőzés vagy oltás.


Mostmár semmit se értek....


Mindegy, nem kell oltásra költeni, ami most nagyon nagy megkönnyebbülés és bemehetek egy oviba ELVILEG veszély nélkül. :D

2017. dec. 22. 20:04
 9/12 anonim ***** válasza:
Mit nem értesz? Megfertőződtél, de nem lettél beteg. Ez viszonylag ritkán fordul elő bárányhimlő esetében, de azért néha megesik. A véredből nem lehet látni, hogy oltás miatt van-e ellenanyagod, vagy természetes fertőzés miatt. Van még kérdés?
2017. dec. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hát pomt ezt nem értem, de mindegy. :D

A jövőnek hagytam itt az utólagos reagálásomat.

Türelem...

2017. dec. 23. 12:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!