Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Antibiotikum mellett propolisz...

Antibiotikum mellett propoliszt lehet szedni?

Figyelt kérdés
Vesegyulladásra Cedax antibiotikumot szedek. 5db van a csomagban abból ma veszem a másodikat be. Utána 2órával Normaflort veszek be. Viszont ajakherpesz miatt elkezdtem a 2hetes propolisz kúrát 4 napja. Napi 3x20 cseppet. Hatással van rá a propolisz(mivel van egy nagyon kevés alkoholtartalma),vagy szedhetem tovább?

2016. nov. 12. 12:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne szedd mellette. Sokan allergiásak a propoliszra. Ha allergiás lennél az antibiotikumra, akkor nem lenne egyértelmű, hogy melyik okozza. Ajakherpesz ellen a legjobb a multivitamin plusz legalább 500 mg C vitamin napi több részletben. B-MAX vitamint is szedjél, így egyáltalán nem fog előjönni a herpesz. Az immunrendszered kell erősíteni. A propolisz fertőtlenítő szer.
2016. nov. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A propolisz az természetes antibiotikum szóval szerintem se szedd együtt a kettőt.
2016. nov. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hallottam hogy sokmindenre jó, kipróbáltam úgy döntöttem, mert hajlamos vagyok állandóan összeszedni mindent. Szedek napi egy retard c-vitamint 1000mg-osat. B-vitamin komplexet és minden nap többször iszok immunerőssítő teákat. Biztosra szeretnék menni,mert 3 hét múlva fontos eseményre megyek és nem lenne olyan jó egy herpesz az ajkamon. A propoliszra úgy tűnik nem vagyok allergiás,kívülről is kentem a herpeszem amíg volt,es 2nap alatt nagyon sokat segitett rajta. Ha allergiás reakciók lépnének fel akkor gondolom hogy az a cedaxtol lenne. De most még szerencsére minden oké.
2016. nov. 12. 13:36
 4/7 A kérdező kommentje:
És a papírján is ez áll: Az egyidejűleg szedett antibiotikumok hatását fokozhatja. Akkor hagyjam abba,és ha elszedtem mind az ötöt akkor kezdjem el a két hetes kúrát?
2016. nov. 12. 13:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Amíg szeded az antibiptikumot, addig hagyd abba a propoliszt, utána folytathatod.
2016. nov. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De amúgy meg a herpesz amúgy is elmúlik 3-4 nap alatt ha nem kensz rá semmit.
2016. nov. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sosem mult el nekem olyan hamar. Mindig 1-1,5het jobb esetben amig leesik a seb. Fotozas lesz es azert kerdeztem. Koszonom aki valaszolt ra.
2016. nov. 15. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!