Tetanuszos lehetek?

Figyelt kérdés
Ma 2 óra körül beleléptem egy rozsdás szögbe. Megbökte a talpam.(betonoztunk, a salut,amit kivettünk,abban volt egy szög) Átlyukasztotta a cipőm,zoknim,bőröm. Nem tudom pontosan milyen mély lehet a seb. Kb 5 mili,de ez nagyon nem biztos. Ezután rögtön bementem,anyum Betadinnal fertőtlenítette. Akkor nem is fájt annyira. Kimentem még segíteni. 6-kor jöttem be. Addigra annyira fájt a lábam,hogy alig bírtam rajta menni. Bementünk készültségire. Orvos azt mondta,hogy nincs baj. Azt mondta ha begyulladna akkor rakjunk rá valamilyen krémet,nem tudom a pontos nevét,de büdös. Szerintetek lehet,hogy elkaptam a tetanuszt? Oltva 6 évesen voltam,elmèletileg az 10 évig tart. Hétfőn leszek 16 éves. Meg asszem 12 évesen is kaptam. Szerintetek mit csináljak? Hétfőn kérjek emlékeztetőoltást? Félek,nem akarok meghalni.

2016. dec. 3. 23:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

Pedig meg fogsz halni!

Előbb vagy utóbb, de nem attól a szögtől!

2016. dec. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy fáj, miért kaptad volna el a tetanuszt? De egyébként nem a tetanuszt kapod el, hanem az azt okozó baktériumot. De nem valószínű, h elkaptad, a baktérium a földben él
2016. dec. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az rozsdás földes szög volt. De azért köszi,egy kicsit megnyugtattál.
2016. dec. 3. 23:26
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
Igen,akár lehet tetanusfertőzésed ettől. A tetanusz egy olyan baktérium,ami szennyzett tárgykról kerül a sebbe. Ha a seb nem nagy akkor is és sem Betadine,sem más helyi kezelés nem előzi meg! A tetanusznak nem fájdalom,gyulladás,piros csík a tünete (azt bármilyen baktérium okozhat),hanem láz,fejfájás,izomgörcsök. Ugyan nálunk már ritka ez a betegség,de ilyen sérülésnél jobb az oltás beadása. Ezt 72 órán belül kell megkapnod (még időben vagy bőven)és 5 évig véd még utána.
2016. dec. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Akkor hétfőn kérjek oltást? Vagy elég ha 4 éve kaptam?
2016. dec. 4. 08:57
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha 4 éve kaptál,akkor nem kell.
2016. dec. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%

#4: Milyen profi orvosok vannak itt, akik látatlanban rendelnek, mint Gyurcsók József! Idéznék a kérdésből: " Orvos azt mondta,hogy nincs baj. "


Akkor minek a rémisztgetés? Igazából már a kérdés is felesleges volt!

Na lehet ezt is lepontozni!

:)

2016. dec. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
"Az orvos mondta,hogy nincs baj..." De ezek szerint a kérdező vagy nem figyelt arra,hogy az orvos mit mondott a tetanuszról,vagy nem is mondaka semmit,mert nem kérdezett rá. Itt nem az a cél,hogy meggyógyítsunk valakit,ahnem az,hogy ha valamiben bizonytalan,tanácsot kér,akkor segítsünk neki.
2016. dec. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem kell itt veszekedni. Az orvos amúgy csak annyit mondott,hogy hogyan sikerült ilyenkor szögbe lépnem.

Köszi a válaszokat! Kicsit megnyugodtam. Sajnos az a rossz tulajdonságom,hogy kicsit hipohonder vagyok.

2016. dec. 4. 14:24
 10/13 A kérdező kommentje:
És ha belázasodok? Az is a jele,nem?
2016. dec. 4. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!