Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Most beteg vagyok, vagy nem?

Most beteg vagyok, vagy nem?

Figyelt kérdés

Tegnap előtt kezdett fájni a torkom, és persze hogy a megint azelőtt hogy kirándulni megyünk... Egy kicsit az orrom is be van dugulva, de egyáltalán nem érzem betegnek magam. Azóta kb. minden létező módot kimerítettem a nátha megelőzésére, gyömbér tea(nem szoktam teázni), multi-vitamin, C-vitamin, stoptussin, sál, sapka, meg ilyenek...

Szerdán megyünk kirándulni, és nagyon szeretnék addigra nem megbetegedni meg ilyenek. Szerintetek még mit tehetek? Ez akkor csak ilyen hideg van és kicsit megfáztam, vagy náthás lettem és pár nap múlva lázas is leszek?



2016. dec. 8. 15:36
 1/2 anonim ***** válasza:
A náthát vírusfertőzés okozza, gyakran több vírus s elszaporodik a szervezetben és a klasszikus felsőlégúti fertőzés jön létre. Kezdeti garatfájás majd nátha, enyhe köhögés és a javulási szakaszban gennyes köpet és orrváladék, amikor már a vírus által tönkretett nyálkahártyán baktériumok is megtelepednek. Amit megtettél, az mind megfelelő, de nem biztos, hogy szerdára teljesen felépülsz. A teljes gyógyulási idő 2 hét körül van.
2016. dec. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ja, és mikor tegnap előtt először ittam gyömbér teát, rögtön sokkal jobban fájt a torkom, ami még mindig tart. Ez azért van, mert segített a tea?
2016. dec. 8. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!