Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ma egy buliban egy üvegből...

Ma egy buliban egy üvegből ittam egy másik lánnyal és utólag szólt, hogy amúgy herpesze van. Elkapom?

Figyelt kérdés

Nagyon félek, hogy elkapom tőle. Valamit tehetek megelőzésképpen? Vagy ha el is kapom és elmúlik akkor bármikor kijöhet újra?

16L



2016. dec. 11. 05:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Csak ha hajlamos vagy rá. Én pl bárki után ihatnék, akkor sem kapnám el, barátnőm viszont nagyon vigyáz erre, ugyanis ő kb minden ilyet átvesz mindenkitől.


Megelőzésképpen nem tudsz semmit tenni, ha már kijött, elmész a gyógyszertárba és kérsz rá kenőcsöt.

2016. dec. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha elkapod, - ez a tandíj, hogy nem iszol más után ugyanabból az üvegből. Pohárból sem, elmosás nélkül.

Ha nem kapod el, örülj, EZT most megúsztad! - ám vannak még más fertőző betegségek is!

2016. dec. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy mar regota van herpeszed, csak sosem ut ki, mert eros az immun rendszered. Ha egyszer elkapod, orok vendeg, lehet, hogy idonkent kijon.
2016. dec. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Lehet elkapod, egyébként nem vészes, nekem elég sokszor volt már és mindig elmúlt.

Pont ma néztem egyébként egy videót you tuben, amit (Marbellouss) Dorina csinált, és ebben volt benne egy herpesz ajakbalzsam. https://www.youtube.com/watch?v=q9eO2HFysQI

2016. dec. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az emberek java már óvodáskorára elkapja és hordozza. Az, hogy kinél milyen gyakran vendégeskedik egyén és immunrendszer függő. Van olyan barátom akinek utoljára 6 évesen volt, másnak egy kis stressz hatására előjön.

Stresszmentes életmóddal, megfelelő mennyiségű alvással, minőségi vitamindús táplálkozással gyönyörűen lelehet csökkenteni a herpeszes epizódok számát.

2016. dec. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Valójáben meglepően ritkán jön ki, van aki kerpeszes de soha életében nem jön ki rajta és nem is tudja, az is lehet hogy évek óta herpeszes vagy, nyugi ez nem olyan betegség mint a szifilisz meg hasonlók hogyha elkapod automatikusan nemibeteg vagy és lenéznek.
2016. dec. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem nagyon jött még ki rajtam soha. Nagyon köszi a válaszokat.:)
2016. dec. 11. 21:13
 8/10 anonim ***** válasza:

"nyugi ez nem olyan betegség mint a szifilisz meg hasonlók hogyha elkapod automatikusan nemibeteg vagy és lenéznek."


Kétféle herpesz van, az egyik a nemi szerveden, a másik a szádon tud kiütni. Még a második is nagyon dúrva tud lenni valakinek, akinek még nincs, ha tudod magadról, hogy fertőzött vagy, köteles vagy előre tájékoztatni erről a potenciális partnered és igen, sokan jogosan fognak elzárkózni tőled emiatt.

2016. dec. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

De attól, hogy más után iszik nem lesz nemi herpesze. Szájon többnyire a HSV1 tanyázik. Plusz a herpeszek aktív státuszukban (amikor sebesek, hólyagosak) a legfertőzőbbek. Ráadásul a herpesz lokalizálódik, ahol bejut a szervezetbe azon a környéken marad. Ha valakinek a száján kerül be a HSV2 (nemi herpeszt okozó) akkor lehet az ajkán, a szájüregében, arcán, orrán esetleg a szemén és ennyi, nem költözik le a nemiszervére. Önmagadat nem is igazán tudod továbbfertőzni.

Ha a lánynak mondania kellett akkor nem volt látható jele így valószínűleg szundikált a vírus és a kérdező el sem kapta. Magamból kiindulva én nem innék olyan után akinek egy csúnya elváltozás csücsül a szája szélén, szimplán azért mert undi.

2016. dec. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"De attól, hogy más után iszik nem lesz nemi herpesze. "


Valóban, de, mint írtam, már a száj környéket fertőző herpesz is nagyon durva sokaknak, jogosan zárkóznak el fertőzött emberektől.

2016. dec. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!