Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Sűrgős! Nem tudom mi lehet...

Sűrgős! Nem tudom mi lehet velem, és félek az egésztől. Ti veletek volt már ilyen?

Figyelt kérdés

Az egész úgy kezdődött, hogy szerdán, (2017.01.04.) hazafelé jövetelemnél már éreztem torkomba, hogy köhögni fogok, és mielőtt hazaértem volna, egy hatalmas szél, ami sok ideig fújt, szétfújta a fejem. Nem is esett jól. Hazaértem és nagyon jó kedvem volt, mert egy fontos lány személlyel voltam. Táncolgattam, de éreztem ezt a köhögés ingert. Viszont este már jött a fejfájás, és minimálisan kezdtem érezni hőemelkedést, viszont semmit nem mutatott a lázmérő. Másnap reggel 37,5° lázzal keltem kb. és fejfájással. Édesanyukámék hoztak nekem Algopyrin ampullát, ami 1 óra múlva hatott és aludtam egy keveset. Felkeltem kb. fél 12kor. Egy 10 percig azt hittem minden tökéletes marad, de visszajött a fejfájásom. Egy ideig nem szedtem ampullát, mert aludt édesapukám, és én nem tudom magamnak ezt megcsinálni. Pár óra múlva olyan rosszul lettem, hogy csak feküdni bírtam, és egy idő után az orrom is elkezdett folyni (átlátszó volt a váladék). Az ampullát megkaptam, 1 vagy másfél óra múlva hatott, de csak kicsi ideig. A rosszullétem alatt, ha jól emlékszem 38,88° volt a legmagasabb lázam. Az orvoshoz még aznap lementem du. 5 óra után. 1 óra várakozás után bementem, de már akkor annyira bódúlt voltam, hogy nehezen jártam. Az orvos megvizsgált, nem talált többet, mint vírust bekaptam. A fejfájásomra azt mondta, hogy ha fejfájós vagyok akkor kihozza a vírus ezt. De a fejfájásaim 1 hónapja kezdődtek mindig este, de akkor nagyon fájt. Kimentem az orvostól, nagyon remegtem kint s levegőn, míg el nem értem az autót, amiben apu várt. Ott még remegtem egy pár percig. 15 perc múlva hazaértünk. Ittam egy 0,4 decit az éjjel, de 1 litert kellett volna elvileg a háziorvosom szerint. Este 10kor megpróbáltam elaludni (amúgy miután hazaértünk ampullát szedtem be), egy másfél órára bealudtam és utána éjjel sokszor felkeltem még több időkre. A gyomrom már nagyon fájt. Egésznap 1 darab zsömlét próbáltam megenni. Nem ment. Péntek reggel, vizeletemet éreztem, hogy jön, el is mentem WCre, sötét volt. Örültem neki, hogy tudtam pisilni! Viszont olyannyira émelyegtem és bódult voltam, hogy majdnem elestem. Gyorsan visszafeküdtem az ágyba. A fejem iszonyatos erővel fájt azóta is. Megállás nélkül! Az orrfolyásom jobb lett, lázam jobbra-balra ugrált. De annyira gyenge voltam, hogy a mellettem lévő távkapcsolót nem tudtam elérni. Székletem viszont nem volt. Apum minden féle teával itatott. Először bodzavirág teával, de nagyon nem ízlett, de megittam egy bögrényit. Aztán ilyen tescos eper ízűt ittam, az nagyon ízlett. Ittam belőle 2-3 bögrével is. Vizet nem ittam csak a nap elején, mikor nagyon fájt a hasam és próbáltam zsömlével, vízzel jóvá tenni! Lázam folyton 38° fölött volt. Semmi édességet nem ettem, semmi cukrosat. Max apa teája lett úgy elkészítve, hogy citrommal és édesítővel. Este későn lett beszedve az ampulla, 10 után pontosabban, és mire hat ugye, az 1-másfél óra. Kezdtem rosszul lenni nagyon. A fejembe hirtelen nagyon erős, kettő nyomás jött (bal oldalt), nagyon fájt, az egész fejem-arcom leégett konkrétan, úgy felforrósodott ettől. A pulzusom szerda óta 100+, és nagyon vert akkor is a szívem. Egy félóra múlva elkezdted fájni a bal oldala a mellkasomnak. A végtagjaim zsibbadtak leginkább a bal kezem. Nagyon rossz volt. Beszélni nem tudtam ugye, mert a torkom ki volt száradva, (és amúgy a szám is!), szüleim néztek, hogy mi van velem. Mondtam nekik az ügyeletet, de nem. Ételt sokkal jobban ettem, mint az előző napon. Egy óra múlva kezdett csökkeni a fájdalom, volt égés érzett, nyilaló fájdalom a szívemnél. Nagyon féltem, hogy ott a vég. De elmúlt. Annyira jó volt, hogy aludtam. Jobban aludtam, mint az első nap. Párszor felketem, de az belefért még. Mai nap, reggel 6-7kor keltem, nem éreztem lázt, pedig hőemelkedésem volt. Ha jól emlékszem egészen 9ig feküdtem, mikor éreztem jön a pisi. Kimentem. Nagyon émelyegtem, bódultságom nem változott. Sötét volt megint. Amúgy a tegnapi nap kétszer is voltam pisilni! Na szóval, apum szólt, hogy szedjem le a száraz bőrt a számról, nagyon csúnya volt. Közbe szappannal folyton mostam a kezem. Ahogy néztem magam a tükörbe, nagyon émelyegtem és nagyon gyenge voltam. A lábam kezdett zsibbadni, mert nincs erő bennem és nem tudtam állni rendesen. Lefeküdtem ágyba vissza, de éreztem székletet. Kimentem. Először száraz volt, és egy 20 msp múlva jött minimális folyékony. Kijöttem, nagyon nem éreztem jól magam, a fejem a mai nap már jobb volt, de még most is volt olyan, hogy fájt, vagy kezdtem kicsit összeesni, de akkor megmozogtattam magam, hogy ne haggyam magam! Visszatérve WCzésemhez, kijöttem, és apu csinált hársfa teát. Nagyon forró volt. Egy idő után jobban belekostóltam, és valami megpattant a hasamba és jött a háyinger. Izzadni kezdtem, melegem volt nagyon. De végül nem jött ki semmi. Azóta most nem rég volt ilyen megint, wcn nem voltam reggel óta. Vizet ittam lassan egésznap, és háztartási kekszet eszek. Mellkasom ma fájt és órákig zsibbadt a bal illetve jobb karom, a bal jobban. Aludtam is másfél órát, hoy jobb legyen, de nem lett jobb. (12-13:30ig) Most ennyi jutott eszembe.



Talán fontos tudnivalók: mellkasomba 1 éve már fájdalom van, elvileg szívemmel nincs baj (ultrahang), de terheléskor a rossz nagyon mindig, Volt, hogy annyira megterheltem magam szeptemberben, hogy láttam az ereket a látásomba. Utána, hazavittek ügyelettel iskolából, olyan rosszul lettem. Pulzusom nem tudott lemenni. Viszont sokszor van, hogy a hátamból nyilal a fájdalom. Vagy épp hajolok és van egy hirtelen nyilalás a szívemnél, hogy megkell állnom abba a pozícióban.


Fejfájásom lehet a videójátékoktól alakult ki. Téli szünetben csillapítottam is nagyon! Számítógép előtt rég ültem.


Sajnos, több, mint egy éve pánikbeteg vagyok. Nem járok pszichológushoz, próbálom magam legyőzni! Gépezés azért lett abbahagyva, mert azután lett pánirohamom de nem az miatt, hanem a mellkasomba hirtelen nyomás volt, és megijedtem nagyon, és fájt nagyon utána.


Gyógyszereket utálom. Téli szünetben két pánikrohamon volt. Az első, gépezéskor nagyon megfájdult a fejem. Ez olyan éjfélkor volt, lejöttem, mert éhes voltam. Nagyon finomat csináltam magamnak, két nagy kenyér szelet, vajjal, sajtos párizsivel (sokat tettem rá), és sok majonézzel. Ittam mellé vizet, le ne essen nagyon a vérnyomásom. Nagyon tele lettem. Fájt a hasam fejem. Bevettem egy egész Algopyrin tablettát. Ki mentem lefeküdni, és éreztem, hogy baj lesz, szokásos végigvonul rajtam valami, és nagyon erős volt a pánikrohamom. Azelőtt augusztusba (azt hiszem) volt utoljára, de éreztem, hogy gyűli fel bennem, mert nagyon sokszor közel voltam hozzá. 2 órán keresztűl tartott, jött az ügyelet, jobban lettem, és még 2-3 óra múlva tudtam elaludni. Azóta nem szedek gyógyszert, csak ezt az ampullát, de ettől is szoktam félni.


Szilveszter, illetve újévkor (00:00), úgy kezdődött, hogy a mellkasom nagyon fájt, szúrt és a Himnusz alatt picit összeroskadtam.


A lány, aki fontos nekem, megbeszéltük, hogy hétfőn (2017.01.02.)kor elmegyünk fényeket nézni Pestre. Nagyon hideg volt. Rengeteg félelemmel szemben néztem. Tömeges emberek, sötét, metróban tériszony, új helyek megszokása, de valahogy mellettem, átmentem mindenen! Viszont a fejem kezdett nagyon fájni a nap végére, sapka nem volt rajtam. Poénból lefeküdtem a Hősök tere közepére és le is fotózott. Nagyon jó vot mellette. Nyugatiban McDonaldsban ettünk, de elvitelre, otthon ettem meg utána a szendvicset. Próbáltam ügyelni mindenre, kezet mostam ott. Westendbe sokat voltunk, ahol kimentünk a tetőre. Nagyon hideg volt.


Elfelejtettem leírni, hogy mikor lefeküdtem, a nagyon szédültem, mintha belettem volna rugva!

És azt is, hogy a fogaim tegnap óta fájnak.


17, kevesebb mint egy hónap múlva 18.

Fiú



2017. jan. 7. 18:32
 1/7 anonim válasza:
37%
Ne haragudj, de ez olyan hosszú hogy nem vitt ra a lélek arra, hogy elolvassam. 😄
2017. jan. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 gömbicica ***** válasza:
Panikbetegseget megallapitottak vagy te adtal nevet a korsagodnak???
2017. jan. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elég lett volna a tüneteket le írni, a szenyó nem lényeges, végképp hogy mivel csináltad.

Tehát lényegében megfáztál, összeszedtél valami vírust és pánikbeteg vagy.

Jellemző pánikbetegekre, hogy mindent túl reagálnak. Nem mondom, hogy a tünetek nem valósak, de nem szervi elváltozás, vagy valami külső behatás okozza, hanem a pánik.

A megfázás elmúlik, a pánikbetegséggel javaslom fordulj pszichiáterhez!

2017. jan. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyértelműen pánikbeteg vagyok. Annyira próbáltam kijönni ebből, hogy sok időre elzárkoztam a világtól, és féltem mindentől. Nem kell ehhez megállapítás. 2015ben viszont jártam szociális munkáshoz 3-4 alkalommal. Viszont most húsleest eszek, az nem baj? És utána beveszem az ampullát lefekvéshez.
2017. jan. 7. 19:04
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A feléig elolvastam, abból a következő dolgok látszanak:

- ha nem szeded össze magad és továbbra is ennyire tuldramatizálsz egy nyamvadt náthát, akkor neked borzasztó nehéz életed lesz

- menj pszichiáterhez és vagy járj terápiára, vagy szedj gyógyszert, vagy mindkettő

2017. jan. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 gömbicica ***** válasza:
0%

talán ha kapnál valakitől egy rohadt nagy taslit, hogy csengjen a füled jobban lennél. -bocsánat-

lassan 18 leszel, és egy náthából, orrfolyásból regényt irtál (

Xar érzés mikor ugy érzed haldokolsz, de nem kell egy fejfájásból, egy pisilésből, egy kakilásból, algopyrin kapszulából ilyen parádét csinálni.


Vegyél be gyógyszert, feküdd ki a náthádat, aztán hétfőn irány az iskola. VAgy munkahely.


nyugi. semmi bajod nem lesz.

2017. jan. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat! Mindegyik igaz, és sajnos nehéz ellene tenni nekem. Viszont a mellkasomtól még mindig tartok. Nem normálisak a fájdalmak, mint amiket leírtam, de próbálom úgy felfogni, mintahogy írtátok, köszönöm! :)
2017. jan. 7. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!