Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi történik, ha túladagolom a...

Kábeltolvaj kérdése:

Mi történik, ha túladagolom a magnéziumot úgy hogy szívritmuszavarom van?

Figyelt kérdés
Egy weboldalon azt olvastam, hogy a magnézium túladagolás szívritmuszavart okozhat. Azt szeretném megkérdezni, hogy mi a helyzet akkor, ha nekem alapból szívritmuszavarom van, és úgy adagolom túl a magnéziumot

2017. jan. 7. 23:03
 1/5 Carragher_x ***** válasza:
100%
A magnéziumot egész nehéz túladagolni, ha mégis sikerül, akkor a hasmenés a leggyakoribb tünet. Értelemszerűen, ha nagyon túltolod, akkor meg rosszabbodhat a szívritmuszavarod. Magyarul ne adagold túl:)
2017. jan. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a segítséget! :)
2017. jan. 7. 23:22
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora mennyiség számít túladagolásnak?
2017. szept. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

A legtöbb ember nincs tisztában azzal, hogy egyáltalán mennyi magnéziumot szed, mert nem tartja számon, hogy

- milyen magnéziumvegyületet szed

- abból mennyi a magnézium

- milyen a vegyület felszívódása

Pl. ha magnézium-oxidot szedsz, amire az van írva, hogy 250 mg magnézium van benne, abból 10 mg szívódik fel, annyira rossz a felszívódása.

Ha magnézium-laktátot szedsz, amire azt írják, hogy 500 mg magnézium-laktátot tartalmaz, annak kb. 11%-a csak a magnézium, az viszont teljesen felszívódik.

Az első példából 35 tablettával tudnád csak bevenni a napi adagot, de a második példa esetében is 7 kell hozzá...! Szóval nem igazán valószínű, hogy túl tudnád adagolni magad a piacon kapható átlag magnéziumpótlókkal.

2017. szept. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vízoldékony dolog, azokat nehéz túladagolni, ha meg hirtelen sokat viszel be, azt garantáltan megérzed.
2018. aug. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!