Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Felsőlégúti vírusfertőzés,...

Felsőlégúti vírusfertőzés, influenza esetén normális, hogy fáj a szájpadlásom? Másnál is előfordult már?

Figyelt kérdés
Sajnos napokig enyhe lázam volt, fájtak a végtagjaim. Most naponta 150-200 (!!!) zsebkendőt használok el, annyira folyik az orrom és sajnos be is van dugulva. Tegnap óta fájdalmat érzek a bedugult orrlyukamhoz közel lévő szájpad részben. Főleg akkor, ha kint, a hideg utcán mély levegőt szippantok be vagy ha orrsprayt/tengervizet oldatot spriccelek az orromba. Egyébként az orrnyálkahártyám nem igazán érzékeny, de a szájpadlásom nagyon fáj ilyenkor. Olyan érzés, mint amikor a kemény cukorka kimarja. Normális, hogy így fáj, lehet összefüggésben a betegséggel? Másnál is volt már ilyen?

2017. jan. 10. 09:45
 1/8 Kései Sirató ***** válasza:
Igen, ettől fáj, normális, olyan értelemben, hogy valószínű, hogy nem más okozza.
2017. jan. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Normális. Háziorvos tud adni antibiotikumos orrcseppet, ami kicsit felgyorsítja az orrod tisztulását.
2017. jan. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Miért nem használsz orrcseppet ??
2017. jan. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Akkor normális, hogy ettől fáj. Remélem elmúlik a betegséggel együtt. :)

Tegnap a háziorvos csak a tengervizes orrsprayket ajánlotta (Aqua Maris, Stérimar), ezek talán orrcsepp formájában nem is kaphatók, csak sprayként.

Az orrdugulás ellen eddig jól bevált Rhinospray Plus sprayt hanyagolnom kell, ugyanis a placenta leválását, ezáltal vetélést okozhat (jelenleg 23 hetes terhes vagyok).

2017. jan. 10. 12:31
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is fájt belül az egész szám, öblögess Phlogosol oldattal. Lehet a sós vizes orrspray helyett másik kellene pár napig.
2017. jan. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ma megint voltam orvosnál, de csak mézes teát mondott és tengervizes sprayt szükség esetén, semmi mást nem mer adni a terhesség miatt.
2017. jan. 11. 12:16
 7/8 A kérdező kommentje:

Phlogosolt nem lehet. :( Ezt találtam:


Terhesség és szoptatás

A hexaklorofén állatkísérletekben szájon át adva vagy nagy bőrfelszínen alkalmazva magzatkárosító hatású, az anyatejbe átjut.


[link]

2017. jan. 11. 12:18
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor kamillával öblögess.
2017. jan. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!