Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Immunrendszer, fertőzések

A kérdés

Ha valaki sokat van kint a hidegben, esetleg még esőben is, ettől tényleg tüdőgyulladást lehet kapni?

Mert mindenki ezzel jön hogy tüdőgyulladás, ez a dolog tényleg növeli a kockázatot?

2017. jan. 13. 07:49  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

Mert tudtommal fertőzés következtében alakul az ki és nem a hidegtől meg a víztől

# 1/6Időpont 2017. jan. 13. 07:49 Privát üzenet

Ez tipikusan magyar hülyeség, ha felöltözöl, akkor akár - 20 fokban sem lesz bajod.

Csak hogy valami konkrét példa is legyen, a sarkkutatók meg a magashegyi hegymászók nem kapnak tüdögyulladát (söt meg sem fáznak), pedig nagy fagyokban tesznek meg megeröltetö utakat és kinn a fagyos természetben sátrakban alszanak.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont 2017. jan. 13. 07:57 Privát üzenet

A tüdőgyulladást nem fertőzéstől lehet kapni, hanem megfázásól, vagy ha ki vagy melegedve, a nagyon hideg víz ivásától. Ne keverd a tüdőbajjal. (TBC)

De ha jól fel vagy öltözve, akkor semmi bajod nem lesz a kinti hidegben sem.

A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 2017. jan. 13. 08:09 Privát üzenet
Hú, azért vannak itt problémák. Ahogy a kérdező és az egyik válaszoló is írja, pusztán a hidegtől nem lesz tüdőgyulladásod. A tüdőgyulladás bakteriális vagy vírusos eredetű, tehát akkor fordul elő, ha pl. letüsszentenek a buszon, megfogsz egy fertőzött kilincset, majd a szádhoz nyúlsz, vagy influenza szövődményeként kialakul egy bakteriális fertőzés. Egyébként a megfázás sem a hidegtől van, de remélem, ezt mondanom sem kell.

A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont 2017. jan. 13. 12:58 Privát üzenet
Hú, a #2-es válaszoló nem tudom, hogy kijárta-e már legalább a 10. osztályt, mert olyat tanult ember nem mond, hogy a tüdőgyulladást nem fertőzés okozza. Konkrétan a típusos tüdőgyulladást baktériumok okozzák : Streptococcus pneumoniae, Staphylococcus aureus, Haemophylus influenzae. Atípusos tüdőgyulladások bakteriális kórokozói: Klebsiella pneumoniae, Mycoplasma, Chlamidophyla pneumoniae. Ezenkívül vannak virális pneumoniák. Egyszerűen csak a hidegtől nem leszel beteg.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont 2017. jan. 13. 13:48 Privát üzenet
Előző vagyok: a 3-as választ írónak címeztem a kommentemet, sry.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont 2017. jan. 13. 13:49 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan lehet megkülönböztetni az egyszerű megfázást és a tüdőgyulladást?
Tüdőgyulladást el lehet kapni?
Hogy lehetséges hogy még soha nem voltam lázas? Kétoldali tüdőgyulladást átvészeltem 3 évesen láz nélkül
A tüdőgyulladást el lehet kapni?
Az influenza hidegben terjed leginkább, de akkor tavasszal is miért van olyan sok beteg?
Kaphat az ember pár hónapon belül kétszer tüdőgyulladást, úgy, hogy nem is tesz érte?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Immunrendszer, fertőzések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!