Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nagyobb nyirokcsomó a nyakamon...

Nagyobb nyirokcsomó a nyakamon jobb oldalon. Menjek orvoshoz? Nagyon aggódom.

Figyelt kérdés

1 hete észrevettem hogy a nyakamon jobb oldalon a vállammal egy vonalban kitapintható egy kis csomó.

El lehet mozdítani, nem kötött.

A kisfiam gyerekorvosa kitapintotta amikor vittem hozzá és azt mondta hogy ez nyirokcsomó.

Egyenlőre nem kell vele foglalkozni, de engem nagyon aggaszt.

Azt mondta fogtól is lehet.

Azon az oldalon van egy letört fogam, és bizony szokott fájni.

Esetleg attól lehet?

Jövő szerdára kaptam időpontot a fogorvoshoz.


2017. jan. 13. 16:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Igazából nyirokcsomó megnagyobbodás leggyakrabban nyaki tájon légúti megbetegedésből kifolyólag, vagy rossz fogtól van.

Ha nincsenek légúti megbetegedésre utaló tüneteid, de van rossz fogad, akkor első körben menj fogorvoshoz, tegyék rendbe a fogaidat, ha a nyirokcsomó továbbra sem múlik el, vagy netán nagyobbodik, több kialakul, akkor fordulj orvoshoz.

De olyan is simán előfordul, hogy esetleg egy korábbi fertőzésből marad vissza, ami idővel elmúlik. De olyan is előfordul, hogy el sem múlik.

Nekem pl. van egy autoimmun betegségem, nekem több borsónyi nagyságú nyirokcsomó duzzanatom van két oldalt a nyakam mentén, már legalább 3-4 éve. Azt mondták, lehet elmúlik, de az is lehet, hogy nem fog.

De első körben én is a légúti megbetegedést és a rossz fogat zártam ki. Utána fordultam csak orvoshoz és ez lett a vizsgálati eredmény.

Szóval ne gondolj azért rögtön a legrosszabbra!:)

2017. jan. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Meg is vagyok fázva.

Folyik az orrom és köhögök.

2017. jan. 13. 16:53
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor inkább amiatt van megnagyobbodva. Mármint a légúti megbetegedésed miatt.

Ebben az esetben meg pláne nem kell aggódnod, ez ilyenkor teljesen természetes.

2017. jan. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A másik oldalon is van és ugyan olyan...
2017. jan. 14. 11:17
 5/7 anonim ***** válasza:

Mivel mind a két oldalon vannak nyirokcsomók, így természetes, hogy a másik oldalon is megnagyobbodik.

Sőt, nekem volt már olyan erős megbetegedésem, hogy konkrétan végig két oldalt a nyakam mentén és még lejjebb, a mellkasom tájékán is megnagyobbodtak a nyirokcsomók. És itt nem 1 vagy 2, hanem tucatnyi nyirokcsomóról beszélünk. Aztán mikor meggyógyultam, akkor elmúltak.

Kivéve természetesen azokat, amik már évek óta megvannak az autoimmun betegség miatt.

2017. jan. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Remélem ha elmúlik a megfázás akkor eltünnek.

Annyira idegesít ez a dolog hogy már a sírás kerülget állandóan...

2017. jan. 14. 19:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia,kiderült mi okozta a nyirokcsomó megnagyobbodást?Nekem is hasomló helyen van,bár volt egy mandulagyulladásom,kb 1,5 hónapja,de nem akar elmúlni a csomó:(
2017. máj. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!