Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Egykét napja kapar a torkom,...

Egykét napja kapar a torkom, el lehet kerülni a komolyabb megbetegedést?

Figyelt kérdés
Nem olyan régóta, maximum 1-3 napja kicsit kapar a torkom. Enni tudok tőle, aludni is, igazából úgy nem fáj, csak azért ha nyelek érzem, hogy valami gáz van. Se lázam, se hőemelkedésem sincs. Rendszeresen szopogatok dorithricint és halls szukorkát, ma bevágtam két feles házi páleszt meg egy feles Jagert, de mikor megnéztem erős fénynél a torkomat, láttam, hogy a mandulámon van egy pici rész ahol piros és van benne egy kicsike fehér valami. Most akkor ez tüszős mandulagyulladás, vagy még lehet tenni ellene, hogy ez a dolog komolyabb gondokat okozzon? (értsd: láz, enni nem bírás stb)

2017. jan. 21. 00:09
 1/2 anonim ***** válasza:

A szopogatós tablettát felejtsd el.

Páleszt csak centenként apró kortyokban szopogasd,a torkodon hasson ne a gyomrodban :)

Forró tea, gyömbér, fokhagyma, méz(nem teában, csak magában!)

Maradj nyugton, ne sportolj, ne eröltesd meg magad, ne menj zárt helyre emberek közé, de a friss hideg levegő jót tesz.

2017. jan. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem ilyenkor a sós vizes gargalizálás vált be, próbáld ki, naponta 3-szor gargalizálj, lehet hétfőre elmúlik a torokkaparás. Persze ha rosszabbodik, akkor menj orvoshoz.
2017. jan. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!