Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan akadályozzam meg a...

Hogyan akadályozzam meg a herpesz kialakulását?

Figyelt kérdés
Szombaton és vasárnap lázas voltam, most pedig nagyon náthás vagyok. Még a betegség előtt kiütötte valami a számat, igazából elég sokszor van olyan hogy a szám sarkán mintha egy vágás lenne, most is úgy kezdődött, de arra mindig jó a Richtofit gél, de most a betegség miatt az is eldurvult, elég csúnya a szám sarka és már a szám felett/orrom alatt is piros. Tegnap bekentem ott is ezzel a géllel, ma meg egyszer már teafa olajjal és aloe vera géllel. Ha ezekkel kenegetem akkor megúszom hogy kijöjjön a második seb? Az orrfújástól kezd sebesedni az orrom is, nem akarom, hogy az egész szám meg orrom sebes legyen... Csúnya is meg fáj is, és így is elég rosszul vagyok. Szóval mit tudnátok tanácsolni? :/

2017. jan. 24. 12:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Jégkockával jegeld!
2017. jan. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ecseteld teafaolajjal. Erősítsd azz immunrendszered, nézz körül a neten.
2017. jan. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Herpesz ellenes kenőcsök jól leszárítják a kialakulóban levő herpeszt. Pl. Zovirax.

Aki egyszer elkapja a herpesz virust, akár intim érintkezéssel, akárcsak egy pohárról, az örökre vírushordozó lesz, csak amikor betegségtől nem gyenge az immunrendszere, akkor az legyőzi a szervezetében, ilyenkor másokat sem fertőz. Sima arckrém meg jó az orr kisebesedése ellen.

2017. jan. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Utánaolvastam, a Zoviraxot dicsérik, de valakinek meg egyáltalán nem vált be, és azt mondják hogy nem éri meg az árát. Nem tudnátok oéyan krémet mondani, ami tuti hogy beválik?:/ tudom hogy mindenkinek más válik be, de azért vannak olyan termékek amivel rengetegen elégedettek és nem ilyen megosztó a vélemény. Valamint szerintetek miért jön elő folyton a szám sarkán ez a vágásnak kinéző dolog? Nagyon száraz a szám szinte mindig, lehet hogy ettől? Vagy ez is herpesz lenne? Csak mert erre tényleg jó ez a richtofit gél és pár nap alatt leszedi, meg volt már párszor herpeszem és azért az sokkal csúnyább meg fájdalmasabb. Köszönöm a válaszokat!
2017. jan. 24. 12:53
 5/10 anonim ***** válasza:
Vargastem + szérum - ez a neve a folyadéknak. Nekem bevált!
2017. jan. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok. Jó még melléje a Viranax kapszula.

Herpeszre, náthára, vírusos megbetegedésekre.

2017. jan. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]


Nekem a szájzug repedés magas dózisú b-komplex-vitaminnal és vassal másnapra elmúlt.

2017. jan. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Üdv. Ha vitamin nem segít és gyors megoldás kell, nem tudom hány éves vagy de én irattam fel Telviran kapszulát. Mikor éreztem, hogy kifog jönni bekaptam egyet meg este egyet és másnapra elmúlt. Még azért másnap is vettem be de tényleg rögtön megszünteti. Illetve régebben vettem Lizint de azt folyamatosan kellene szedni (vitamin) ahhoz nincs sok türelmem. Egyébként sok pihenés és vitamin mert ha kicsit is meggyengül az immunrendszer az a kis pocsék képes kijönni egymás után többször is.
2017. jan. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szedjél Lizin C-t.A lizin egy eszenciális aminósav, amelynek herpesz stop hatása van. Megelőzésre ez a legjobb, mert ha akkor veszed be amikor még csak érzed hogy ki fog jönni, teljesen elmúlasztja,de az égő érzést 15-20 perc alatt megszünteti. Immunerősítő hatása van, ebben az influenzás időszakban mindenkinek csak ajánlani tudom,aki nem akar lebetegedni.
2017. jan. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! :) és a Lizin C-t folyamatosan kellene szedni? Kb mennyibe kerül? Elgondolkodom rajta, mert bár legutóbb júniusban jött ki, de nekem nem megy le egy hét alatt, teljesen egy hónap alatt gyógyul meg, ami meg rengeteg idő hogy ilyen arccal mászkáljak. Meg még pattanásos típus is vagyok, és ez a kettő szörnyű, olyankor utálok utcára menni :/
2017. jan. 25. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!