Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Honnan tudom, hogy elmúlt a...

Tom Sinner kérdése:

Honnan tudom, hogy elmúlt a rühesség?

Figyelt kérdés
Korábban csípéseket fedeztem fel magamon, ám egy darabig csak bolhára gyanakodtam (kutyák, tengerimalac stb). Volt már ilyenre példa. De mikor ezek elkezdtek súlyosan elterjedni a lehetséges válaszok egy részét kizárva arra jutottam, hogy atkás fertőzésem van (r*hesség). Ennek megfelelően Novascabinnal kezdtem el kezelni magam. Két üveggel már "elfogyasztottam" ebből, most megy a harmadik. Az általam látható testfelületeimen már nem keletkeznek újabb csípések, de a keményen roncsolt részeken van egy pont, ami máig nagyon ég, és bizonyos fénynél filmszerű réteget vélek ott felfedezni. Ez arra utal, hogy vannak még atkáim? Bőrgyógyászhoz még nem mennék el, mert a munka mellett rengeteg dolgom van, aztán az csak 40+ km-re van innét.

2017. jan. 28. 15:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Onnan tudod hogyha többet nem viszket de ő igazából csak akkor tudod ha éjszaka nagyon viszket...akkor elvileg.Amúgy meg ehhez bőrgyógyász szükséges.
2017. jan. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%
Grat, hogy rühesen emberek közé mész ..
2017. jan. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

" Grat, hogy rühesen emberek közé mész ..


A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.

# 2/2 Időpont tegnap 16:10"


Nem kérdeztem a véleményedet, de majd akkor ítélkezz, ha te sem engedheted meg majd magadnak az akár hetekig, hónapokig tartó táppénzt ilyen sz*r miatt, meg annyi dolgod lesz mint nekem. A rüh egyébként is "szorosabb" érintkezéssel terjed, meg WC-n, ahol nyilván én is elkaptam. Azóta tanultam, és próbálok én sem újabbakat elkapni, sem a meglévőket átadni ott.

2017. jan. 29. 04:02
 4/12 A kérdező kommentje:

Jackson Jusrs


Ha tisztán tartom azokat a felületeket, akkor különösebben nem viszket. Este pancsi, másnap dél tájékán már megjelenik az az anyag a bőrömön de az meg viszket.

2017. jan. 29. 04:04
 5/12 anonim ***** válasza:
Napi 3. tusolj a víz megöl pár atkát,(Novascabinnal kezeld magad továbbra is. Ahol alszol ott is van atka, tehát ki kéne mosni az összes ágyneműt stb. Meg amihez hozzá értél szépen le mosni valami cuccal
2017. jan. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ahol még viszket, ott kezeld a Novascabinnal, akár többször is egymás után, vagy egy nap alatt többször kis területen. Kend is be ragacsos kenőccsel ezután, mert ez megöli a rühöt. Ha nem kap oxigént, akkor megfullad. Régen szesszel is kezelték, mert kiszárítja őket. Ezeket ha felváltva csinálod, hamar ki lehet végezni.
2017. jan. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Most végeztem a nappalos műszakkal, és e két napban úgy csináltam, hogy este is bekentem magam Novascabinnal, meg reggel indulás előtt is. Lehet sok volt már a bőrömnek az a három üveg, amit mára elhasználtam, de a súlyosan fertőzött részek olyan szinten kiszáradtak, hogy csúnyán hámlanak, illetve több helyen apróbb repedések keletkeztek a bőrömön. Egyelőre úgy gondolom, kivárok a további kezeléssel, hadd regenerálódjon a bőröm. Újabb csípéseket nem találtam magamon (vagy nem általam látható helyeken vannak) illetve azok a foltok is megszűntek, legalábbis úgy néz ki, ahol valamilyen váladék jelent meg viszketést okozva. Az éjszakáim viszketésügyileg napok óta nyugodtak. Nap közben érzem, hogy viszketek, de nem vészesen. Ez elvileg lehet az elhalt atkák miatt is. Mindenhol azt írják, hogy a korábbi fertőzöttek a sikeres kezelés után még sokáig viszkettek. Nem bánnám, ha eredményes lenne a kezelés, mert rettentően szégyellem, és bőrgyógyászhoz legjobb esetben is csak jövőhéten tudnék menni (kérdés hogy az ráérne-e akkor?).
2017. jan. 30. 20:33
 8/12 anonim ***** válasza:
Amint úgy érzed hogy "regenerálódott" a bőröd kend magad, szerintem ott még vannak peték, cuccaidat amiket nem tudsz ki mosni el kéne zárni, és ki rakni az erkélyre 1,5 hétig, ruháidat pedig mosd ki magas hőfok. Az hogy ráérne bőrgyógyász az tőled függ, ha rosszabbodik a helyzet, nem javul akkor szerintem jobb ha elmész, ad erősebb(talán) vényköteles krémet, gyógyszert amitől valószínű jobb lesz, kiszáradt testfelületedre is valami hidratáló cucc krémet + tanács. És tusolj sokszor, nem kapnak oxigént az atkák, plusz a börödnek is jót tesz.
2017. jan. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet. A kezelt testfelületemen a bőr nagy része már lehámlott, alatta lágyabb anyagú van már, de imitt-amott, ahol még ki van száradva (és nem látok rá) még viszket. Nap közben is, kb folyamatosan. A látható részeken új csípéseket-foltokat nem fedeztem fel, de ahogy írod, benne van a pakliban, hogy azt nem a szárazság, és az elhalt atkák okozzák. Újabb adag Novascabinért szerintem még ma kimegyek.
2017. febr. 1. 12:31
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha esetleg kedves kérdező még aktiv akkor elmesélné mi lett végül? Meddig kezelte még magát és mikor múlt el a viszketése?! Köszi csak kivancsi vagyok :)
2017. nov. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!