Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kiújjulhat a huvelygyulladásom...

Kiújjulhat a huvelygyulladásom ha antibiotikum mellé csak probiotikumot szedek?

Figyelt kérdés
Tüdőgyulladásom van de nagyon kezdődő tehát még időben fordultam orvoshoz vele. Kaptam augmentin duót 850eset (napi2x1) és szedek rá linex probiotikumot.Nemreg volt huvelygyzlladásom az antibiotikum miatt. A kérdésem az lenne, hogy hasznaljak Canesten krémet a megelőzés miatt vagy elég a probiotikum, hogy ne jöjjön ki a fertőzés újból? (írtak meg mellé 1000es C vitamint és ACC przsgotablettat)

#antibiotikum #hüvelykujj adás
2017. márc. 5. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
A szájon át szedett probiotikum a beleidet védi, a hüvelyedbe nem jut el.
2017. márc. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az igaz amit az elso irt es nekem a nőgyógyász is ezt mondta viszont amíg nem ittam probiotikumot az antib. mellé akkor viszkettem es minden bajom volt, kijött a gomba. Amióta iszok probiotikumot az antib.-hoz azóta semmi bajom nincs.

Úgyhogy en ezt nem ertem.

Szerintem használj olyan kupot ami nem gombara van hanem ilyen huvelyflora visszaallito.

2017. márc. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2017. márc. 5. 21:09
 4/5 anonim válasza:
Kiújjulni a huvelygyulladásod biztos nem fog. Max. kiújulni a hüvelygyulladásod.
2017. márc. 8. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Így van, a megevett antibiotikum a hüvelyedben is kiirtja a jó baktériumokat, a probiotikum meg csak a beledben állítja vissza azokat. A hüvelyt külön kell kezelni olyan hüvelytablettával vagy kúppal, amiben baktérium is és tejsav is van meg még optimálisan prebiotikum is, pl. amilyen a vagilact, viszont parfüm meg ilyesmi fölöslegességek nincsenek benne.
2017. márc. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!