Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mikor gyanakodhatok autoimmun...

Mikor gyanakodhatok autoimmun betegségre?

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérdezni, hogy laikus fejjel mikor lehet autoimmun betegségre gondolni/gyanakodni? Mik lehetnek az előjelek, és sima laborvizsgálat eredményén látható-e ha valami nincs rendben, ha további vizsgálatra van szükség. Ha ebben a betegségben szenvedsz, akkor ha lehet írd le hogyan derült ki Nálad. Fejembe vettem hogy nekem ilyenem van, de ugye ezzel így nem mehetek orvoshoz.

Ma olvastam erről, és rájöttem hogy a betegségre jellemző pár dolog rám "illik", de ugye ez nem lehet biztos támpont, nem lehet biztos ok.

"Tisztességes" választ szeretnék, annál is inkább, mert számomra ez nagyon komoly és fontos dolog.


2017. márc. 11. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát én laikusként azt mondanám, hogy akkor, ha már minden mást kizártak az orvosok.
2017. márc. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
A süllyedés nagyon magas lehet például.
2017. márc. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszotokat! Általános laboreredményeim jók, egyedül a triglicerin tér el kicsit. Még várni kell egy vérvizsgálat eredményére, addig nem tudok visszamenni az orvoshoz.
2017. márc. 13. 21:41
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem fehérvérsejt volt emelkedett és koleszterin, vérszegény voltam. Én magamon pár kg-os hízást (ami elfért) fáradtságot, puffadást tapasztaltam. Pajzsmirigyem autoimmun alulműködik, UH igazolta, a további vérvétel felesleges volt kb annyira egyértelmű volt. Ez emeli meg a koleszterint és eszi a vasat kb.

Emelkedett koleszterin pedig még inzulinrezisztencia is mellé.. Ezt csak fizetős terheléssel lehet nézni, inzulin és cukorgörbe együtt kell, éhgyomri cukornak semmi köze nincs az inzulinhoz, így ha pl az jó nem írják ki... még annak se írják ki sokszor akinek van cukorbeteg a családban mert nincs 10kg túlsúlya, majd akkor nézik meg ha kövér már... Akkor általában már rég késő.

2017. márc. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!