Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az autoimmun betegség tényleg...

Az autoimmun betegség tényleg olyan rossz, mint a rák?

Figyelt kérdés
2017. márc. 21. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Még rosszabb. Több fajtája van, egyes verzióit szinten lehet tartani szteroidokkal, de a leépülés így is csak késleltethető.

Egy családtag így halt meg :( Az autoimmun generált kis sejtes rákot :S :(

2017. márc. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Arnold901005 ***** válasza:
Szerintem igen. Igaz, a rákkal nincs személyes tapasztalatom (szerencsére, ne is legyen!), de láttam már közelről, hogyan épít le valakit, nekem pedig autoimmun betegségem van, ami sok kárt okozott már, ezek is leépítik az embert.
2017. márc. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az autoimmun betegségek nem halálosak, én SM beteg vagyok, sok kárt okoz, bénaságot...


A rák túlélhető, Anyum elsődleges (nem áttétes) agydaganata 8 év elteltével újult ki, és még mindig bízunk az újabb kemoterápiájában.

2017. ápr. 30. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A autoimmun betegségeknél a szervezet a saját hasznos anyagait semmisíti meg, amik minden emberben nélkülözhetetlenek. A rákból (sokféle van) van aki már meggyógyult. Autoimmun betegségből még kevesebben tudtak meggyógyulni, mint rákból. És az immunfolyamat okozta károsodások könnyen lehetnek nagyobbak és visszafordíthatatlanok, mint egy rákos betegség következményei.

Rokkantosításnál a rákot kevésbé minősitik, mint egy folyamatban lévő romló, már elromlott autoimmun betegséget.

Persze betegsége válogatja (nem általánosítok).

Az előző hozzászóló megnevezett SM addig nem minősül nagy bajnak (pedig az), amíg az MRI képen nem látszik aktív immunfolyamat (az SM komponens 30% alatt értékelendő aktív MR gócok nélkül és 40%-ot el nem érő egészségkárosodás nem minősül a hatóság előtt "betegségnek").

2017. jún. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálam is diagnosztizáltak autoimmun betegséget vizuálisan és biopsziával is, azt mondták gyógyíthatatlan meg hogy pszichoszomatikus háttér meg autoimmun és hogy a tudomány nem ismeri ezeknek a működését úgyhogy csak a tüneteket tudják visszaszorítani, nesze egy gyógyszer, életed végéig szeded majd, meg ne próbáld elhagyni a gyógyszert, mert csak rosszabb lesz, ha el se kezded, az meg végképp gáz.

Én ezt nem hittem el, nem kezdtem el a gyógyszert, rágyúrtam a pszichoszomatikus oldalra, családállítás, önismeret stb., de nem éreztem semmi számottevő javulást azon kívül, hogy elmúltak a fájdalmaim és egy-két kísérőtünet. Három év múlva visszamentem azzal az elhatározással, hogy akármi lesz az eredmény, beszedem azt a gyógyszert. Kiderült, hogy a betegség totál visszahúzódott (ami ugye LEHETETLEN gyógyszerezés nélkül), már csak egy kis részen van. Mindegy, bevettem a gyógyszert, súlyos allergiám lett rá, szóval ha akartam se tudtam volna szedni. Fél évre rá elmentem, hogy speciálisan ezt a lokális területet kivizsgáltassam, eredmény: nyoma sincs az autoimmun, gyógyíthatatlan, kezelés nélkül csak rosszabbodó betegségnek.

2017. nov. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 vagyok - még annyit fűznék hozzá, hogy mondjuk nekem segített az, hogy sok olyan emberrel találkoztam már személyesen, akik felett elkongatták a harangot, hogy na nekik már helló és aztán hopp, meggyógyultak. Nemrég beszélgettem valakivel, aki szintén gyógyszerezés nélkül tünetmentes pikkelysömör terén 9 éve. Ő se hitt a tudományos álláspontnak...
2017. nov. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!