Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elkaphattam tőle valamit?

Elkaphattam tőle valamit?

Figyelt kérdés
Ápoló képzőre járok, másod évesen már a kórházban gyakorlatozunk. Első gyakorlatom a gyerek sebészeten volt valamikor januárban, ahol egy olyan helyzetbe kerültem, hogy kesztyű nélkül került vér a kezemre. A körmöm körül vannak az elhalt hámsejtek amiket hajlamos vagyok leszedegetni. Pánik állapotomban nem emlékszem arra hogy olyan helyre is került-e vér vagy csak a kezem többi részére. Persze aztán rögtön megmostam, fertőtlenítettem,és végeztem tovább a dolgom. Az ápoló szerint nem lesz semmi bajom.A gyerek egy éves lehetett kb. Eleinte nem fektettem rá nagy hangsúlyt, de most aggasztani kezdett a dolog, hogy lehet-e valami betegségem amit elkaphattam tőle. Beszéltem osztályfőnökkel, ő azt mondta Hív, esetleg szifiliszt is elkaphattam. Most nagyon megijedtem, és folyton azon jár az eszem hogy tényleg megbetegedhettem. Van rá esély hogy tényleg elkaptam valamit a gyerektől?

2017. márc. 24. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet én vagyok buta de egy 1 éves gyerektől hogy kapsz el szifiliszt és HIV-et?

Szerintem semmi bajod nincs csak túl reagálod.

2017. márc. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lehetséges hogy túlreagálom, de ilyen helyzetben elég sok mindenen elgondolkodtam, ma meg az osztályfőnök is jól rám ilyesztett. Azért kérdeztem rá, mert mások véleményére is kíváncsi vagyok.
2017. márc. 24. 14:30
 3/5 anonim válasza:
Hát nyilván ha a gyerek beteg volt, akkor elkaphattál tőle valamit, de ez sem biztos.
2017. márc. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha ilyenen pánikolsz, jobb, ha nem mész ápolónőnek. Egyébként a magyartanárod nem "ilyesztett" rád?
2017. márc. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 mi a fene ***** válasza:
Ha ennyire félsz, csináltass tesztet, máskor meg figyelj oda, biztosan elmondták hogy kell a betegek között lenni.Kamu gyanús ez a kérdés !
2017. márc. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!