Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A barátnőmnek HPV33 fertőzése...

A barátnőmnek HPV33 fertőzése van, P3-as a rákszűrése! A gyógyszeres kezelés alatt szabad e szexelni? Azt gondolom, hogy gumival lehet, de a petting alatt történő nyálcsere és oraális sex fertőzhet e engem, amivel később én visszafertőzhetem őt!

Figyelt kérdés
2010. máj. 15. 19:56
 1/3 anonim ***** válasza:
48%

Jó eséllyel már te is fertőzött vagy (mint a lakosság 60%-a), de nyugi, férfiakban nem okoz bajt (csak nagyon ritkán szemölcsöt).

Visszafertőzni pedig nem tudod a szó szoros értelmében, mivel a HPV élethosszig szól, azaz nem lehet eltüntetni a szervezetből.

Ha rendszeresen jár rákszűrésre, akkor nem lesz gond (mint most is, szerencse, hogy P3-nál elcsípték).

2010. máj. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
hahó! Hát az meg milyen gyógyszeres kezelés volt? isoprinosin? Mert azt akkor neked is szedned kellett volna. A HPV kiirtható a szervezetből (erre van a gyógyszer) és ha a partner nem szedi, akkor igen, visszafertőzhető a lány. A férfiaknál semmit nem okoz a hpv, csak hordozzák. és igen, a nyálcsere is elég a visszafertőzéshez.
2010. dec. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem igen. És a nagyobb gond, hogy visszaadod neki.

Az hogy élethosszig tart nem mindenkire igaz, mert nekem volt vagy 4 féle HPV-m (úgy értem egyszerre), magas kockázatú is. A párommal szétmentünk, és én folyamatosan multivitamint szedtem, zöldtea kúra (napi másfél liter) meg aloe tisztító szörp és a kb 2 hónappal ezelőtti szűrésen azt mondták negatív vagyok. Mondjuk nekem nem volt ki visszafertőzzön.

Ebből vonom le azt a konklúziót (lehet, hogy hibásan), hogy ha nagyon vigyáztok (gumi, orális mellőzése) plusz a fent említett kúrák alkalmazása akkor esetleg néhány hónap alatt el tud múlni.

Úgy hallottam, hogy ha nincs visszafertőzés, akkor a férfiak szervezete is kidobja magából néhány hónap alatt.

Remélem már nem aktuális a kérdés, de a HPV-seknek ezeket tudom ajánlani.

Aztán vagy bejön, vagy nem.

2011. febr. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!