Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tegnapelőtt volt bennem egy...

Tegnapelőtt volt bennem egy pici kullancs, ma reggel fáj a torkom és rossz a közérzetem. Lehet összefüggés?

Figyelt kérdés

Maradéktalanul ki lett szedve csipesszel, és a csípés helyén se látszik semmi különös. Csak ez az első kullancsom és aggódom. :D

Persze simán lehet megfázás ami épp most jött ki, csak hétfőn még nem éreztem.



2017. máj. 17. 06:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a csípés helyén nincs vörös folt, szerintem ne aggódj. A pici, időben észrevett kullancs amúgy sem szokott sok problémát okozni.
2017. máj. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Végül is jogos az aggodalmad,mert a Lyme-kór először légúti panaszokat okoz,de csak kb. 4-5 nap után,amikor a baktérium toxinjai megbetegítik a szervezetet és emellett a csípés helye körül gyűrű alakú piros folt keletkezik,de ez is csak kb 1 hét után,miután a csípés helye már "megnyugodott". Ez a torokfájás túl korai lenne. A csípés helyét viszont még figyeld 2-3 hétig, és ha akkor sincs semmi,elfelejtheted.
2017. máj. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet összefüggés; Ha kullancs volt benned, akkor kint voltál. Ha kint voltál, megfázhattál.
2017. máj. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

de most ne vicceljetek ezzel, nekem ugyanez a probléma. kb 1 hete megcsípett, és folt ugyan nincs, de fáj a torkom nagyon, lábam nehéz, általános gyengeség.

Már csak azt mondaná meg valaki, hogy hol értenek ehhez, mert ahol én lakok, sajnos csak néznek ki a fejükből, és ötletük sincs, nemhogy hozzáértés (de semmi ezzel foglalkozó szakambulancia se)


esetleg kérdező, azóta jutottál vmire? vagy vki tud olyan helyet, ahol erre szakosodtak?

2017. jún. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem nem lett semmi folt azóta se, és meg is gyógyultam hamar. Nálam valószínűleg az allergiám erősödött fel (réti füvek meg ilyesmik). Valószínű te is jobban leszel! Ne parázz rá. :)
2017. júl. 7. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!