Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A megfázás lehet ilyen szempon...

A megfázás lehet ilyen szempontból fertőző?

Figyelt kérdés
sziasztok. hétfőn kezdődött amikor nem vettem fel kabátot mert hogy hú de jó idő van ami ilyenkor csalóka , szóval másnapra fájni kezdett a torkom és nyelni alig bírtam , lázam és fejfájásom nem volt csak fáradékony voltam , szerdán már sokkal jobb lett elmentem orvoshoz aki mintát vett a torkomról és még a mandulámról is és azt mondta nem bakteriális fertőzés csak sima megfázás , és nálam a megfázás olyan hogy pár nap múlva elmegy a hangom egy két napra . csütörtökön semmi nem volt kisebb torokfájás, viszont ma péntekre elment a hangom de semmim nem fáj csak nagyon nagyon néha kicsi köhögési inger van . szerintetek még lehetek fertőző? mert barátom azt mondta hogy nem akar beteg lenni de egész héten együtt voltunk ha eddig nem kapta el már talán nem fogja elkapni , tegnap is nála voltam valamelyik nap ő nálam , őt most az zavarja hogy elment a hangom és akkor ez most biztos fertőző. de nem azért nem mentem suliba mert én hú de fertőző lennék hanem mert suliba muszáj beszélni és ilyenkor nem szabad. a hangom nekem minden megfázásnál el szokott menni . szerintetek ? nektek mi a véleményetek? lehet fertőző? vagy mit tegyek?

2017. máj. 19. 09:48
 1/3 anonim ***** válasza:
ha nem bakteriális vagy vírusos akkor nem fertőzől!
2017. máj. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A megfázást általában különböző vírusok okozzák. Ezek, ha hidegben vagy, vagy fáradt, stb) könnyebben leterítik az embert :) neve is van, pl. rhinovírus.

Szóval a "megfázás" az fertőző.

Nem bakteriális, tehát nem kellett antibiotikum, az jó.


Ettől függetlenül, én nem hiszem hogy a barátod nálad több vírussal találkozna, mint egy autobuszos utazásnál.

2017. máj. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
értem köszönöm :) igazából eddig se kapta el tegnap is ott voltam őt most igazán az zavarja hogy elment a hangom , és azt hiszi azért mert mostmár fertőző vagyok attól hogy a hangom elment
2017. máj. 19. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!